هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
ملکی مطرح کرد:

رانت برخی قطعه‌سازن در دریافت مطالبات

سرویس اقتصادی
سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس، گفت: قطعا قطعه‌سازانی که مطالبات خود را کمتر از یک ماه از خودروسازان دریافت کنند از رانت استفاده کرده‌اند.
جمعه 18 آبان 1397 ساعت 07:54
رانت برخی قطعه‌سازن در دریافت مطالبات سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس، گفت: قطعا قطعه‌سازانی که مطالبات خود را کمتر از یک ماه از خودروسازان دریافت کنند از رانت استفاده کرده‌اند. http://cdn.icana.ir/d/019/201802107568569100.jpg رانت,برخی,قطعه‌سازن,در,دریافت,مطالبات Icana

ولی ملکی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص شیوه پرداخت مطالبات قطعه‌سازان توسط خودروسازان، اظهار داشت: اگر خودروسازان در شرایط کنونی کشور مطالبات قطعه‌سازان را در مدت زمان 120 روز پرداخت کنند بسیار عادی است .

بدهی200میلیارد تومانی خودروسازان به برخی قطعه‌سازان

سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در حال حاضر مدت زمان پرداخت مطالبات قطعه‌سازان توسط خودروسازان بیش از 120 روز است، گفت: قطعه سازانی وجود دارند که حدود 200 میلیارد تومان از خودروسازان بزرگ کشور طلب‌کار هستند.

رانت در پیش پرداخت به قطعه‌سازان

نماینده مردم مشکین شهر در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه اگر در شرایطی که بازپرداخت مطالبات بیش از 120 روز زمان نیاز دارد مشاهده کنیم خودروسازان مبلغی را تحت عنوان پیش پرداخت، به قطعه سازان پرداخت کرده‌اند متوجه می‌شویم که قطعا نوعی رانت ایجاد شده است، ادامه داد: در صورتی که چنین موردی گزارش شود با توجه به بعد نظارتی مجلس شورای اسلامی به آن ورود می‌کنیم.

ولی ملکی در مناظره خانه ملت با موضوع افزایش تعرفه واردات خودروهای هیبریدی

 

لزوم مقابله با ایجاد رانت در پرداخت طلب قطعه‌سازان

هر خودرو ساز نرمی را برای پرداخت مطالبات قطعه‌سازان در نظر می‌گیرند که بین 90 تا 120 روز متغییر است

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه تا کنون گزارشی در خصوص پیش پرداخت به قطعه سازان توسط خودروسازان دریافت نکرده‌ایم، گفت: حتی در صورتی که پرداخت مطالبات طی کمتر از یک ماه انجام شود باز هم رانت به وجود آمده و باید با آن مقابله کرد.

پردخت مطالبات به 90 تا 120 روز زمان نیاز دارد

سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در پایان با بیان اینکه به صورت معمول هر خودرو ساز نرمی را برای پرداخت مطالبات قطعه‌سازان در نظر می‌گیرند که بین 90 تا 120 روز متغییر است، خاطرنشان کرد: قطعا قطعه‌سازانی که مطالبات خود را کمتر از یک ماه دریافت کنند از رانت استفاده کرده‌اند./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000