هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
جعفرزاده ایمن‌آبادی:

هزینه‌ تبلیغات صنایع‌دستی در بودجه سال 98گنجانده شود/صنایع‌دستی ارزان‌ترین مسیر برای کاهش بیکاری

سرویس فرهنگی
عضو فراکسیون میراث فرهنگی با اعتقاد به اینکه یکی از راهکارها برای رونق صنایع‌دستی حضور در نمایشگاه‌های خارجی است، افزود: دولت در تصمیم خود مبنی بر عدم تخصیص ارز دولتی به صنایع‌دستی تجدیدنظر کند.
جمعه 18 آبان 1397 ساعت 09:40
هزینه‌ تبلیغات صنایع‌دستی در بودجه سال 98گنجانده شود/صنایع‌دستی ارزان‌ترین مسیر برای کاهش بیکاری عضو فراکسیون میراث فرهنگی با اعتقاد به اینکه یکی از راهکارها برای رونق صنایع‌دستی حضور در نمایشگاه‌های خارجی است، افزود: دولت در تصمیم خود مبنی بر عدم تخصیص ارز دولتی به صنایع‌دستی تجدیدنظر کند. http://cdn.icana.ir/d/019/201611109000084766.jpg هزینه‌,تبلیغات,صنایع‌دستی,در,بودجه,سال,98گنجانده,شود/صنایع‌دستی,ارزان‌ترین,مسیر,برای,کاهش,بیکاری Icana

غلامعلی جعفرزاده ایمن‌آبادی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به اینکه با توجه به قرار گرفتن در شرایط تحریم اقتصادی بهترین فرصت برای ایجاد اشتغال از طریق صنایع‌دستی و صنایع‌خانگی ایجاد شده است، گفت: دررابطه با معرفی جاذبه‌های سیاحتی و زیارتی به دیگر کشورها در مقابل تبلیغات منفی علیه ایران بسیار ضعیف عمل می‌شود این در حالی است که صنایع‌دستی ایران منحصربه فرد هستند.

تبلیغات راه آشنایی دنیا با صنایع‌دستی ایران است اما  انجام فعالیت‌های تبلیغاتی هزینه‌برهستند، لذا از سازمان میراث فرهنگی انتظار است اعتبارات لازم را در این رابطه در نظر گیرد

هزینه‌ تبلیغات صنایع‌دستی به کشورهای دیگر در بودجه سال 98گنجانده شود

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه معرفی و تبلیغات راه آشنایی دنیا با صنایع‌دستی ایران است اما انجام فعالیت‌های تبلیغاتی هزینه‌بر هستند، ادامه داد: از سازمان میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری انتظار است اعتبارات لازم را در این رابطه در نظر گیرد و آن را در لایحه بودجه سال 98 بگنجاند چراکه به‌یقین مجلس تصویب خواهد کرد.

رونق صنایع‌دستی ارزان‌ترین مسیر برای ارزآوری و کاهش نرخ بیکاری

وی تاکید کرد: ارزان‌ترین مسیر برای ارزآوری، کاهش نرخ بیکاری، افزایش اشتغال، خروج از رکود و... رونق صنایع‌دستی و خانگی است اما هر قدر جلوتر می‌رویم انتظارات آن‌طور که باید محقق نمی‌شود.  

دولت در تصمیم خود مبنی بر عدم تخصیص ارز دولتی به صادرکنندگان صنایع‌دستی تجدیدنظر کند

جعفرزاده ایمن‌آبادی با بیان اینکه یکی از راهکارها برای رونق صنایع‌دستی حضور در نمایشگاه‌های خارجی و ارائه و تبلیغ این صنایع است، افزود: دولت باید در تصمیم خود مبنی بر عدم تخصیص ارز دولتی و نیمایی به صادرکنندگان و تولیدکنندگان صنایع‌دستی تجدیدنظر کند.

محرومیت صنایع‌دستی به‌عنوان پشتوانه مهم اقتصاد کشور از ارز دولتی

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه حمایت از کالای ایرانی فقط در مصرف این کالاها خلاصه نمی‌شود و باید توجه جدی به موضوع صادرات داشت، اضافه کرد: دولت در ماه‌های گذشته برای واردات کالا و حتی کالاهای غیراساسی ارز تخصیص داده اما صادرکنندگان صنایع‌دستی به‌عنوان پشتوانه بزرگ و مهم اقتصاد کشور از این مهم محروم هستند در حالی که بسیاری از آن‌ها برای کالاها و خدمات ایرانی در خارج کشور بازار پیدا کرده‌اند.

ضرورت برپایی نمایشگاه‌های دائمی در مناطق دارای گردشگران داخلی و خارجی

عضو فراکسیون میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی همچنین پیشنهاد برپایی نمایشگاه‌های دائمی را داد و گفت: می‌توان برای موفقیت بیشتر در صادرات صنایع‌دستی نمایشگاه‌ها و بازارچه‌های ثابت ایجاد کرد چراکه یکی از مشکلات مهم صنایع‌دستی ایران عدم وجود بازارچه‌ها و نمایشگاه‌های ثابت برای عرضه این توانمندی‌ها است که باید مورد توجه مسئولان قرار گیرد، بنابراین برپایی نمایشگاه‌های دائمی در مناطقی که گردشگران داخلی و خارجی بیشتر حضور دارند ضروری است./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط