هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
شیخ:

محدودیت منابع ارزی اجازه تحویل ارز به زوار در داخل کشور را نمی‎داد/ برگزاری مراسم اربعین امسال با نظم بیشتری همراه بود

سرویس فرهنگی
عضو فراکسیون روحانیت مجلس با بیان اینکه محدودیت منابع ارزی اجازه تحویل ارز به زوار در داخل کشور را نمی‎داد، گفت: برگزاری مراسم اربعین امسال با نظم بیشتری همراه بود.
جمعه 18 آبان 1397 ساعت 10:30
محدودیت منابع ارزی اجازه تحویل ارز به زوار در داخل کشور را نمی‎داد/ برگزاری مراسم اربعین امسال با نظم بیشتری همراه بود عضو فراکسیون روحانیت مجلس با بیان اینکه محدودیت منابع ارزی اجازه تحویل ارز به زوار در داخل کشور را نمی‎داد، گفت: برگزاری مراسم اربعین امسال با نظم بیشتری همراه بود. http://cdn.icana.ir/d/019/201605108766039201.jpg محدودیت,منابع,ارزی,اجازه,تحویل,ارز,به,زوار,در,داخل,کشور,را,نمی‎داد/,برگزاری,مراسم,اربعین,امسال,با,نظم,بیشتری,همراه,بود Icana

مهدی شیخ  در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به برپایی راهپیمایی عبادی سیاسی اربعین حسینی(ع)، اظهار کرد: قطعا در اجرا و برپایی این حرکت بزرگ مذهبی نواقصی وجود خواهد داشت که با توجه حجم کاری که توسط دو دولت ایران و عراق و مردم دو کشور صورت می‌گیرد به چشم میخورد.

قرار بر این بود که ارز زوار بدون واسطه دلار، با تبدیل ریال به دینار در کشور عراق به زوار اعطا شود که در این بین برخی بی نظمی‌ها وجود داشته است

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی افزود: در رابطه با نحوه تخصیص ارز به زوار با توجه به نواسانات نرخ ارز و سردرگمی برای تصمیمگیری در خصوص چگونگی اعطای ارز به زوار، تصمیمات در این حوزه دقیقه نودی بود و به همین دلیل نارضایتیهایی در این خصوص در بین مردم و زوار ایجاد شد.

وی ادامه داد: البته با توجه به اینکه تمام این مسئولیت بر عهده دولت ایران نبود و این مسئله بین کشوری مسحوب میشد، هماهنگی‌ها در این حوزه نیز، قدری با سختی مواجه بود که در این میان برخی از زوار را دچار مشکل کرد.

این نماینده مردم در مجلس یادآور شد: البته وزیر کشور قرار است در این باره طی جلسات آتی با حضور در کمیسیون فرهنگی گزارشی از عملکرد ستاد اربعین  ارائه کند و در این باره پاسخگوی سئوالات نمایندگان باشد ولی با توجه به هماهنگی‌های انجام شده با دولت عراق و محدودیت منابع ارزی در داخل کشور، قرار بر این بود که ارز زوار بدون واسطه دلار، با تبدیل ریال به دینار در کشور عراق به زوار ایرانی اعطا شود که شواهد و قرائن نشان می‌دهد در این بین برخی بی نظمی‌ها وجود داشته است.

عضو فراکسیون امید مجلس که خود امسال در میان زوار اربعین حسینی(ع) حاضر بود، درباره وضعیت حمل و نقل و اخذ کرایه‌های نامتعارف در مسیر بازگشت از مبادی ورودی به کشور نیز، توضیح داد: در زمان بازگشت 700 یا 800 هزار زائر ظرف مدت یک یا دو روز از مرزهای زمینی به کشور بازگشتند که قطعا مدیریت این جمعیت به خودی خود کار بسیاری بزرگی است.

ى رسانی اتوبوس‌های بین شهری در سایر مسیرها در ایام اربعین قطع نشد

شیخ با بیان اینکه برای حمل و نقل این تعداد زائر باید ناوگان ذخیره در اختیار داشت تا حمل و نقل آن‌ها با مشکل مواجه نشود، اظهار کرد: در عین حال در همین ایام اربعین نیز ناوگان حمل و نقل بین شهری در سایر مسیرها نیز در کشور به خدمات رسانی به مسافران نیز مشغول بود و کار بزرگی در این ایام صورت گرفت.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس یادآور شد: در مجموع خدمات رسانی دولت امسال درقیاس با سال گذشته به مراتب بهتر و قوی‌تری بود و این مسئله در منظمتر برگزار شدن این مراسم به خوبی مشهود بود./

پایان پیام

کلید واژه ها

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000