هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
صفاری نطنزی:

لزوم جلوگیری از غلبه فشارهای آمریکا بر سازمان ملل/تحریم‌های واشنگتن ناقض قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت است

سرویس سیاسی
رئیس کمیته روابط خارجی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به اینکه تحریم های واشنگتن ناقض قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت است، گفت: بر این اساس آنتونیو گوترش باید نسبت به رفتار غیرقانونی ترامپ برخورد عملی داشته باشد.
چهارشنبه 16 آبان 1397 ساعت 15:04
لزوم جلوگیری از غلبه فشارهای آمریکا بر سازمان ملل/تحریم‌های واشنگتن ناقض قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت است رئیس کمیته روابط خارجی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به اینکه تحریم های واشنگتن ناقض قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت است، گفت: بر این اساس آنتونیو گوترش باید نسبت به رفتار غیرقانونی ترامپ برخورد عملی داشته باشد. http://cdn.icana.ir/d/019/201606104705963998.jpg لزوم,جلوگیری,از,غلبه,فشارهای,آمریکا,بر,سازمان,ملل/تحریم‌های,واشنگتن,ناقض,قطعنامه,۲۲۳۱,شورای,امنیت,است Icana

مرتضی صفاری نطنزی در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در رابطه با ارسال نامه کشورمان به دبیرکل سازمان ملل در راستای محکوم کردن تحریم های یکجانبه آمریکا علیه مردم ایران و مقابله با آنها، گفت: امروزه همه مقامات مجامع بین المللی به اقدامات غیر قانونی امریکا اذعان دارد که به عنوان مثال می توان یادآور شد استفان دوجاریک، سخنگوی دبیرکل سازمان ملل بعد از اعمال دور دوم تحریم های آمریکا علیه کشورمان اعلام کرد که تحریم های آمریکا علیه ایران یکجانبه است.

تحریم های واشنگتن ناقض قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت است

نماینده مردم نطنز در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه ایالات متحده با خروج از توافقنامه برجام اولین گام اساسی در نقض قوانین بین المللی را برداشت، اظهار کرد: در واقع قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت سازمان ملل توسط دولتمردان آمریکایی به صورت آشکار نقض شده و باید به طور جدی با این اقدام کاخ سفید برخورد شود.

شورای امنیت سازمان ملل متحد

بازگشت تحریم ها خلاف مفاد صریح برنامه جامع اقدام مشترک محسوب می شود

وی با بیان اینکه بازگشت تحریم ها خلاف مفاد صریح برنامه جامع اقدام مشترک محسوب می شود، ادامه داد: بنابراین مسئولان وزارت امور خارجه اقدام به جا و صحیحی را نسبت به رفتار ایالات متحده انجام داده اند و در این میان باید با مستندسازی نسبت به رفتارهای اخیر این کشور زمینه محکومیت واشنگتن در سازمان ملل و در مقابل دیدگاه جامعه جهانی را فراهم کنند.

مسئولان وزارت خارجه باید با مستندسازی نسبت به رفتارهای اخیر این کشور زمینه محکومیت واشنگتن در سازمان ملل و در مقابل دیدگاه جامعه جهانی را فراهم کنند.

اعمال تحریم های یکجانبه خلاف کنوانسیون های بین المللی است

این نماینده مردم درمجلس دهم با اشاره به اینکه کنوانسیون های بین المللی به هیچ وجه تحریم های یکجانبه علیه کشوری را نمی پذیرند، تصریح کرد: این مهم در حالیست که تحریم های ایالات متحده به زندگی مردم لطمه می زند و در واقع ترامپ و مسئولان کاخ سفید ناقض حقوق بشر نیز تلقی می شوند.

 

لزوم واکنش عملی از سوی آنتونیو گوترش نسبت به رفتار غیرقانونی ترامپ

رئیس کمیته روابط خارجی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه امیدواریم سازمان ملل در مواجه با اقدامات اخیر آمریکا واکنش صریحی از خود نشان دهد نه اینکه صرفا آن را یکجانبه بداند، خاطرنشان کرد: به عبارتی آنتونیو گوترش، دبیر کل سازمان ملل باید رفتاری در شان سازمان ملل از خود نشان دهد نه اینکه جانب دارانه رفتار کند و زمینه بروز چنین رفتارهایی را در آینده و برای کشورهای دیگر فراهم کند./

  • بیشتر بخوانید؛

پایان تک‌قطبی‌گری آمریکا با هماهنگی کشورهای حاضر در برجام/اراده سیاسی اروپا شرط کافی استقلال مالی نیست

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000