هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
کاظمی:

لزوم برخورد قهری با آمریکا در شورای امنیت سازمان ملل/تحریم‌های ثانویه بدون پشتوانه جهانی است

سرویس سیاسی
نایب رئیس کمسیون قضایی و حقوقی مجلس اعتقاد دارد با توجه به اینکه تحریم های ثانویه آمریکا بدون صدور قطعنامه سازمان ملل است، باید در شورای امنیت با آن مقابله کرد.
جمعه 18 آبان 1397 ساعت 09:26
لزوم برخورد قهری با آمریکا در شورای امنیت سازمان ملل/تحریم‌های ثانویه بدون پشتوانه جهانی است نایب رئیس کمسیون قضایی و حقوقی مجلس اعتقاد دارد با توجه به اینکه تحریم های ثانویه آمریکا بدون صدور قطعنامه سازمان ملل است، باید در شورای امنیت با آن مقابله کرد. http://cdn.icana.ir/d/019/201609103304392236.jpg لزوم,برخورد,قهری,با,آمریکا,در,شورای,امنیت,سازمان,ملل/تحریم‌های,ثانویه,بدون,پشتوانه,جهانی,است Icana

محمد کاظمی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، در خصوص ارسال نامه کشورمان به دبیرکل سازمان ملل در راستای محکوم کردن تحریم های غیرقانونی و یکجانبه آمریکا علیه مردم ایران و مقابله با آنها، گفت: سازمان ملل در شرایط کنونی در آزمونی بزرگ قرار گرفته است زیرا تمام افکار عمومی دنیا به خوبی می دانند که تحریم های آمریکا علیه کشورمان غیرقانونی است.

تحریم های ثانویه بدون صدور قطعنامه سازمان ملل است

نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: در واقع اعمال تحریم های ثانویه بدون داشتن مصوبه و قطعنامه سازمان ملل است لذا اگر مسئولان این سازمان آمریکا را به دلیل این اقدام مواخذه نکنند، در واقع از اجرای چنین شیوه هایی به صورت تلویحی حمایت کرده اند.

آمریکا با اعمال تحریم ها به نوعی در حال دخالت در امور داخلی کشورمان است

وی ضمن تاکید بر اینکه در منشور ملل متحد تحریم هیچ کشوری بدون داشتن دلایل و مدارک متقن امری غیرقابل پذیرش است، ادامه داد: در واقع می توان اذعان کرد که هم اکنون ایالات متحده به تحریم های ثانویه به نوعی در امور داخلی کشورمان دخالت می کند و در حوزه تجارت و امور مالی کشورمان سنگ اندازی می کنند.

آنتونیو گوترش

ضرورت مقابله با آمریکا در شورای امنیت سازمان ملل

این نماینده مردم درمجلس دهم با اشاره به اینکه شورای امنیت سازمان ملل باید سریعا مواضع خودش را نسبت به رفتار غیر عرف واشنگتن اعلام کند، تصریح کرد: شاید طرح چنین موضوعی در شورای سازمان ملل با مخالفت آمریکا و با بهره گیری از حق وتو از دستورکار خارج شود اما جامعه جهانی متوجه خواهد شد که آمریکایی ها تنها هستند.

شورای امنیت سازمان ملل باید سریعا مواضع خودش را نسبت به رفتار غیر عرف واشنگتن اعلام کند

تحریم های 13 آبان مغایر با رای دیوان بین المللی دادگستری است

کاظمی با بیان اینکه تحریم های 13 آبان مغایر با رای دیوان بین المللی دادگستری است، اظهار کرد: می توان اذعان کرد آمریکایی ها هم اکنون در حال نقض چند جانبه قوانین بین المللی هستند و به نوعی به نظر همه کشورهای دنیا پشت پا می زنند.

احتمال تکرار تحریم های غیرقانونی آمریکا برای کشورهای دیگر وجود دارد

نایب رئیس کمسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: بر این اساس باید با آمریکا در سازمان ملل مقابله جدی صورت بگیرد زیرا احتمال تکرار این رخداد برای همه کشورهایی که درصدد آزادی هستند و نمی خواهند تحت سلطه ایالات متحده قرار بگیرند رخ دهد.

  • بیشتر بخوانید؛

پایان تک‌قطبی‌گری آمریکا با هماهنگی کشورهای حاضر در برجام/اراده سیاسی اروپا شرط کافی استقلال مالی نیست

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر