هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
تجری انتقاد کرد:

سازمان اوقاف هیچ کاری برای مساجد مناطق زلزله‌زده کرمانشاه انجام نداد

سرویس فرهنگی
عضو مجمع نمایندگان استان کرمانشاه در مجلس با اشاره به آسیب و تخریب مساجد در مناطق زلزله‌زده کرمانشاه، گفت: سازمان اوقاف نه تنها یک خشت هم روی مساجد این مناطق نگذاشته بلکه نتوانسته از ظرفیت خیرین استفاده کند.
جمعه 18 آبان 1397 ساعت 08:04
سازمان اوقاف هیچ کاری برای مساجد مناطق زلزله‌زده کرمانشاه انجام نداد عضو مجمع نمایندگان استان کرمانشاه در مجلس با اشاره به آسیب و تخریب مساجد در مناطق زلزله‌زده کرمانشاه، گفت: سازمان اوقاف نه تنها یک خشت هم روی مساجد این مناطق نگذاشته بلکه نتوانسته از ظرفیت خیرین استفاده کند. http://cdn.icana.ir/d/019/201604108298738652.jpg سازمان,اوقاف,هیچ,کاری,برای,مساجد,مناطق,زلزله‌زده,کرمانشاه,انجام,نداد Icana

فرهاد تجری در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ‌ملت با انتقاد از رویکرد سازمان اوقاف و امور خیریه در بازسازی مساجد مناطق زلزله‌زده استان کرمانشاه گفت: بر اساس تقسیم کار ستاد بحران، مسئولیت بازسازی در هر حوزه به یک دستگاه واگذار شد؛ حوزه بذر و دام به وزارت جهاد کشاورزی، حوزه مسکن به بنیاد مسکن و وزارت راه و شهرسازی، حوزه درمان به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی واگذار شد و سازمان اوقاف و امور خیریه مأموریت یافت در حوزه مساجد، پیگیری و کارشناسی‌های لازم را صورت دهد.

حس مسئولیتی از مسئولان سازمان اوقاف در زلزله کرمانشاه دیده نشد

نماینده مردم قصر شیرین و سرپل ذهاب در مجلس شورای اسلامی افزود: سازمان اوقاف و امور خیریه به عنوان متولی و متصدی بخش مساجد و اماکن مذهبی نه تنها یک قدم برنداشت بلکه هنوز یک خشت هم روی مساجد گذاشته نشده و حتی نتوانست از ظرفیت یک خیر هم استفاده کند و متاسفانه در حق مناطق زلزله‌زده و در حق سازمانی که عنوان "خیریه" را یدک می‌کشد، خیانت کردند و مسئولان آن باید پاسخگو باشند.

وی با بیان اینکه این سازمان حتی نتوانست خیری پیدا کند که مسجدی بسازد، ادامه داد: در جریان بازسازی مناطق زلزله‌زده استان کرمانشاه، حس مسئولیتی از مسئولان سازمان اوقاف و امور خیریه دیده نشد و هیچ کاری در مناطق زلزله‌زده انجام ندادند.

یک سازمان عریض و طویل که اصلا شأن نزول آن "امور خیریه" و دارای عِده و عُده فراوان و تشکیلات زیاد است، نمی‌تواند حتی یک قدم برای مساجد مناطق زلزله‌زده بردارد؟

نایب رییس کمیسیون اصل 90 در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ما انتظار نداریم از محل موقوفات هزینه شود، گفت: "امور خیریه" که عقبه این سازمان است، چه جایگاهی در چارت این سازمان دارد؟

غفلت سازمان اوقاف و امور خیریه از ظرفیت خیرین

تجری اضافه کرد: چطور است که دستگاه‌های دیگر همچون وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی یا وزارت آموزش و پرورش می‌تواند از ظرفیت خیرین به نحو احسن استفاده کند ولی یک سازمان عریض و طویل که اصلا شأن نزول آن "امور خیریه" و با عِده و عُده فراوان و تشکیلات زیاد است، نمی‌تواند حتی یک قدم برای مساجد مناطق زلزله‌زده بردارد؟

عضو مجمع نمایندگان استان کرمانشاه در مجلس با تاکید بر اینکه این رویه نیاز به بازنگری دارد، از مدیریت جدید سازمان اوقاف خواست نسبت به این موضوع تدبیر جدید اتخاذ کند و افزود: هرچند سازمان تبلیغات اسلامی، استانداری، دستگاه‌های دیگر و نیروهای جهادی اقدامات زیادی انجام دادند اما وظیفه اصلی در حوزه مساجد بر عهده سازمان اوقاف بود که به تکالیف قانونی خود عمل نکردند./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر