هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
نادری انتقاد کرد:

بودجه 100 هزار تومانی برای کارهای فرهنگی در مناطق مرزی/ حوزه فرهنگ رها شده است

سرویس فرهنگی
عضو مجمع نمایندگان استان کرمانشاه در مجلس با انتقاد از بی‌توجهی به امور فرهنگی در مناطق مرزی تصریح کرد: شرایط منطقه می‌طلبد در شهرهای مرزی کارهای فرهنگی بیشتری انجام شود.
پنج‌شنبه 17 آبان 1397 ساعت 07:13
بودجه 100 هزار تومانی برای کارهای فرهنگی در مناطق مرزی/ حوزه فرهنگ رها شده است عضو مجمع نمایندگان استان کرمانشاه در مجلس با انتقاد از بی‌توجهی به امور فرهنگی در مناطق مرزی تصریح کرد: شرایط منطقه می‌طلبد در شهرهای مرزی کارهای فرهنگی بیشتری انجام شود. http://cdn.icana.ir/d/019/201605109248111365.jpg بودجه,100,هزار,تومانی,برای,کارهای,فرهنگی,در,مناطق,مرزی/,حوزه,فرهنگ,رها,شده,است Icana

شهاب نادری در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با انتقاد از رویکرد وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در مناطق مرزی گفت: بودجه‌ای که برای فرهنگ در مناطق مرزی اختصاص یافته و عملکرد وزارتخانه در این نقاط نشان می‌دهد هیچ کاری در حوزه فرهنگی برای مناطق مرزی نشده و کشورهای دیگر خیلی بیشتر در امور فرهنگی توجه دارند و تخصیص بودجه می‌دهند.

نماینده مردم پاوه، جوانرود، ثلاث باباجانی و روانسر در مجلس شورای اسلامی افزود: شرایطی که در منطقه وجود دارد، می‌طلبد در شهرهای مرزی کارهای فرهنگی بیشتری انجام شود ولی بررسی من به عنوان نماینده مجلس در این مناطق حاکی از آن بود که کار فرهنگی در مناطق ما در حد صفر است.

هیچ‌کاری؛ نه در حوزه زیرساخت‌ها و نه در برنامه‌ریزی فرهنگی

وی با اشاره به تاثیر بی‌توجهی به حوزه فرهنگ در کلیت جامعه و کشور، ادامه داد: در برخی از این نقاط مرزی اصلا اعتباری برای کار فرهنگی اختصاص داده نشده و در بعضی دیگر در حد بودجه 100 هزار تومانی؛ با چنین وضعیتی نمی‌شود برای فرهنگ و ارشاد در یک نقطه مرزی کاری کرد.

این نماینده مجلس با بیان اینکه وزارت فرهنگ نه در حوزه زیرساخت‌ها و نه در برنامه‌ریزی فرهنگی کاری در مناطق مرزی انجام نداده، تصریح کرد: در برخی از شهرستان‌ها سالنی با 800 میلیون تومان هزینه ساخته شده ولی سیستم صوتی ندارد و برخی دیگر از شهرستان‌ها حتی سالن هم ندارد.

قول دادند ولی کاری نکردند

نادری با اشاره به حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در کمیسیون فرهنگی مجلس برای پاسخگویی به این وضعیت، گفت: سوالی از آقای صالحی در این خصوص مطرح شد و حتی یک ماه به ایشان فرصت دادم اما علیرغم اینکه قول دادند ولی کاری انجام نشد که نشان دهنده بی‌توجهی به کارهای فرهنگی در این مناطق است و این سوال در صحن علنی مجلس طرح خواهد شد.

نایب رییس فراکسیون میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی در مجلس شورای اسلامی درباره کمبود اعتبارات در حوزه فرهنگ گفت: وقتی وزیری پول و قدرت ندارد، بهتر است کار را تعطیل کند؛ در حال حاضر بحث فرهنگی در کشور به سمت و سویی می‌رود که گویی این قضیه رها شده است./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000