هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
جاسمی:

اروپا درصدد جبران قطع دسترسی ایران به سوئیفت باشد/لزوم اجرای قوانین مسدودساز برای مواجه با تحریم‌های آمریکا

سرویس سیاسی
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به اینکه اجرای قوانین مسدودساز اروپایی ها برای مواجه با تحریم های آمریکا الزامی است، گفت: جبران قطع دسترسی ایران به سوئیفت یکی از مصداق های جلوگیری از آثار فراسرزمینی تحریم‌های آمریکا از سوی کشورهای اروپایی است.
چهارشنبه 16 آبان 1397 ساعت 12:11
اروپا درصدد جبران قطع دسترسی ایران به سوئیفت باشد/لزوم اجرای قوانین مسدودساز برای مواجه با تحریم‌های آمریکا عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به اینکه اجرای قوانین مسدودساز اروپایی ها برای مواجه با تحریم های آمریکا الزامی است، گفت: جبران قطع دسترسی ایران به سوئیفت یکی از مصداق های جلوگیری از آثار فراسرزمینی تحریم‌های آمریکا از سوی کشورهای اروپایی است. http://cdn.icana.ir/d/019/201608105967342727.jpg اروپا,درصدد,جبران,قطع,دسترسی,ایران,به,سوئیفت,باشد/لزوم,اجرای,قوانین,مسدودساز,برای,مواجه,با,تحریم‌های,آمریکا Icana

سیدقاسم جاسمی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، در رابطه با قطع دسترسی برخی از بانک‌های ایرانی به جامعه جهانی ارتباطات مالی بین بانکی، گفت: وزیران خارجه روسیه، چین، فرانسه، انگلیس و آلمان در نشست های گذشته مربوط به برجام تاکید کردند که باید از آثار فراسرزمینی تحریم‌های ایالات متحده علیه ایران جلوگیری شود از این رو قطع دسترسی ایران به سوئیفت می تواند مصمم بودن آنها به اجرای تعهداتشان را نشان دهد.

ایالات متحده درصدد دامن زدن به ایران هراسی است

نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه ایالات متحده تلاش کرد با اقدام مذکور ایران هراسی را دامن بزند، اظهار کرد: در واقع چندی پیش کشورهای اروپایی مانند فرانسه اعلام کردند که از شرکت های فعال در ایران در مواجه با تحریم های ثانویه دفاع خواهند کرد از این رو آمریکا با فشار به سوئیفت می خواهد فعالیت های اقتصادی توسط سرمایه گذاران و شرکت های خارجی در ایران را مختل کند.

اروپایی ها باید روابط تجاری و اقتصادی با ایران را عادی سازی کنند

وی ادامه داد: نباید فراموش کرد که عادی سازی روابط تجاری و اقتصادی با ایران یکی از موضوعاتی است که همواره توسط کشورهای حاضر در برجام مورد تاکید بوده است از این رو هم اکنون باید پیشنهاد جایگزینی سازوکار ویژه مالی برای خنثی سازی تحریم های ایالات متحده علیه کشورمان اجرایی شود.

سوئیفت سوییفت swift

لزوم اجرای قوانین مسدودساز اروپایی ها برای مواجه با تحریم های آمریکا

این نماینده مردم در مجلس دهم با اشاره به اینکه اروپایی ها قوانین مسدودسازی را برای مواجه با تحریم های آمریکا در نظر گرفته اند، تصریح کرد: بر این اساس اگر اروپایی ها در این خصوص واکنش جدی و عملی نداشته باشند، مشخص خواهد شد که قوانین مذکور موثر نیست و نمی تواند تضمین خوبی برای اجرای برجام باشد.

اگر اروپایی ها در این خصوص واکنش جدی و عملی نداشته باشند، مشخص خواهد شد که قوانین مذکور موثر نیست و نمی تواند تضمین خوبی برای اجرای برجام باشد.

 

کاهش ارزش دلار با اجرای سازوکار ویژه مالی اروپایی ها

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه اگر  سازوکار ویژه مالی اروپایی ها اجرایی شود حتما شاهد کاهش ارزش دلار خواهیم بود، خاطرنشان کرد: در واقع پیش بینی می شود که در آینده ای نزدیک به دلیل تصمیمات یکجانبه آمریکایی ها، ارزش پول این کشور در دنیا کاهش یابد و این مهم نشانه ای برای جایگزینی مراودات پولی دوجانبه و کنار رفتن این واحد پولی در دنیا است./

  • بیشتر بخوانید؛

سامانه جدید اروپایی تنها راه حل دور زدن تحریم ها نیست

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000