هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
خضری؛

هشتاد درصد معتادان شناسایی نشده‌اند/معتادان از بازار خاکستری نیاز خود را تامین می کنند

سرویس اجتماعی
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی گفت:داروهایی که به مراکز درمان سوءمصرف توزیع می‌شود، به نوعی وارد بازار خاکستری می شود.
جمعه 18 آبان 1397 ساعت 08:13
هشتاد درصد معتادان شناسایی نشده‌اند/معتادان از بازار خاکستری نیاز خود را تامین می کنند عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی گفت:داروهایی که به مراکز درمان سوءمصرف توزیع می‌شود، به نوعی وارد بازار خاکستری می شود. http://cdn.icana.ir/d/019/201712108980661423.jpg هشتاد,درصد,معتادان,شناسایی,نشده‌اند/معتادان,از,بازار,خاکستری,نیاز,خود,را,تامین,می,کنند Icana

رسول خضری؛ درگفتگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص میزان قاچاق دارو به ویژه متادول و ترامادول با بیان اینکه  دو بازار سیاه و سفید و یک بازار خاکستری هم مابین این دو داریم، افزود: عمدتا داروهای بازار خاکستری  کمتر به صورت قاچاق از خارج از کشور وارد می شوند و اغلب  داخلی هستند.

داروهایی که به مراکز درمان سومصرف توزیع می‌شود، وارد بازار خاکستری می‌شوند

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی افزود: داروهایی که به مراکز درمان سومصرف توزیع می‌شود، به نوعی وارد بازار خاکستری شده و این بازار خاکستری ارقام بالایی هم دارد.

 

80درصد معتادان شناسایی نشده اند

وی با تاکید بر اینکه آمار دقیق معتادین کشور، آمار نامشخصی است تصریح کرد: آمار معتادان در کشور ما با توجه به آماری که ثبت شده و به مراکز  مراجعه کردند، 20 درصد است و 80  درصد معتادان یا مراجعه نمی‌کنند یا به دلایل مختلفی  ثبت نمی‌‌شوند.

شفاف سازی در شناسایی معتادان

نماینده مردم سردشت، پیرانشهر اظهار کرد: 80 درصد معتادان نیاز خود را از بازار خاکستری تأمین می‌کنند. لازم است که در حوزه آماری و شناسایی افراد معتاد شفاف سازی کنیم.

خضری عنوان کرد: تنها کسانی که در مراکز ترک اعتیاد حضور پیدا می‌کنند یا خودمعرف هستند، یا توسط خانواده به آن مراکز معرفی می‌‌شوند.

پایان پیام/

کلید واژه ها

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر