هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
ابراهیمی؛

ارائه بن کارت برای خرید لبنیات از افزایش قیمت ها جلوگیری می کند

سرویس اقتصادی
عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی گفت: برای مصرف کنندگان در قبال تأمین پروتئین خود،باید بدون تفکیک طبقاتی، "بن کارت" ارائه شود.
پنج‌شنبه 17 آبان 1397 ساعت 17:20
ارائه بن کارت برای خرید لبنیات از افزایش قیمت ها جلوگیری می کند عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی گفت: برای مصرف کنندگان در قبال تأمین پروتئین خود،باید بدون تفکیک طبقاتی، "بن کارت" ارائه شود. http://cdn.icana.ir/d/019/201608103134377707.jpg ارائه,بن,کارت,برای,خرید,لبنیات,از,افزایش,قیمت,ها,جلوگیری,می,کند Icana

علی ابراهیمی؛ درگفتگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص افزایش قیمت لبنیات با اشاره به اینکه  قیمت تمام شده شیر خام افزایش پیدا کرده است افزود: زمانیکه  ارزش پول ملی پایین می آید شاهد گرانی می‌شویم و  این بر همه مولفه‌ها تاثیرگذار است، حتی اگر مبتنی بر مواد اولیه داخلی باشد.

وی گفت:  قیمت‌ها همیشه تابع عرضه و تقاضا هستند. محصولی که تا دیروز واردات آن به صرفه بود امروز صادرات آن به صرفه شده است، به دلیل بالا رفتن قیمت ارز و به صرفه نبودن واردات شیر خشک، صادرات آن به صرفه شده است.

ابراهیمی افزود: ساز و کار نظارت در کشور ما کارآمد نیست و نمی‌توان همه را به صورت الکترونیک کنترل کرد. باید بازرسی های لازم انجام شود.

باید به قیمت های واقعی روی آوریم

وی تاکید کرد: ما باید به قیمت‌های واقعی روی آوریم زیرا آنچه که به اقتصاد کشور ما ضربه می‌زند قیمت‌های غیرواقعی است. همیشه با یارانه و ابزار قیمت‌گذاری شورای اقتصاد قیمت‌هایی دادیم که با واقعیت بازار همخوانی ندارد.

باید  از طریق بن کارت و کارت اعتباری  بازار لبنیات را مدیریت کنیم

 ابراهیمی تصریح کرد: باید  از طریق بن کارت و کارت اعتباری این‌ بخش از بازار را مدیریت کنیم، زیرا اگر قیمت‌ها واقعی شود مسلما درآمد دولت افزایش پیدا می‌کند و بسیاری از هدررفت منابع مالی کنترل می‌شود.

 

ارائه بن کارت راه حل مقابله با  افزایش قیمت لبنیات

این عضو کمیسیون کشاورزی مجلس با تاکید بر اینکه  در حوزه پروتئینی و شیر و گوشت و لبنیات باید بن کارت بدهیم افزود: برای مصرف کنندگان در قبال تأمین پروتئین خود،باید بدون تفکیک طبقاتی، "بن کارت" ارائه شود، زیرا  لبنیات ارزش غذایی بالایی دارد و استفاده آن ضروری است.

پایان پیام/

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000