هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
جمالی‌نوبندگانی:

لزوم افزایش چانه‌زنی با اروپا برای دستیابی به منافع برجامی/مواضع آمانو نسبت به ایران ارزش حقوقی دارد

سرویس سیاسی
عضو هیات رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اعتقاد دارد مواضع آمانو نسبت به ایران ارزش حقوقی و فنی دارد از این رو در شرایط کنونی باید برای دستیابی به منافع در برنامه جامع اقدام مشترک فشار چانه زنی را افزایش دهیم.
چهارشنبه 16 آبان 1397 ساعت 14:30
لزوم افزایش چانه‌زنی با اروپا برای دستیابی به منافع برجامی/مواضع آمانو نسبت به ایران ارزش حقوقی دارد عضو هیات رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اعتقاد دارد مواضع آمانو نسبت به ایران ارزش حقوقی و فنی دارد از این رو در شرایط کنونی باید برای دستیابی به منافع در برنامه جامع اقدام مشترک فشار چانه زنی را افزایش دهیم. http://cdn.icana.ir/d/019/201606102580649229.jpg لزوم,افزایش,چانه‌زنی,با,اروپا,برای,دستیابی,به,منافع,برجامی/مواضع,آمانو,نسبت,به,ایران,ارزش,حقوقی,دارد Icana

محمدجواد جمالی نوبندگانی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به اهمیت تاکید آمانو در هفتاد و سومین نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد بر اجرای تعدات برجامی توسط جمهوری اسلامی ایران، گفت: امروزه همه کارشناسان حوزه سیاسی اعتقاد دارند اروپا و آمریکا به دلیل مواجه با کشورمان دچار چالش استراتژیک شده اند.

ارزش حقوقی و فنی مواضع مدیر کل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی نسبت به ایران

نماینده مردم فسا در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: مواضع مدیر کل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی مبنی بر اینکه ایران به تعهداتش پایبند بود و مشکلی ندارد از نظر حقوقی و فنی ارزشمند است و موجب شده کشورمان در میز مذاکرات دست برتر را داشته باشد.

مواضع آمانو مبنی بر اینکه ایران به تعهداتش پایبند بود و مشکلی ندارد از نظر حقوقی و فنی ارزشمند است و موجب شده کشورمان در میز مذاکرات دست برتر را داشته باشد.

 

برجام برای اروپایی ها اهمیت امنیتی زیادی دارد

وی با اشاره به اینکه برجام برای اروپایی ها اهمیت امنیتی زیادی دارد، ادامه داد: بر این اساس اگر این توافقنامه برایشان دارای اهمیت است باید هزینه آن را نیز بپردازند؛ در واقع ایران در برجام منافعی دارد که طرفین این توافقنامه باید آنها را برآورده کنند وگرنه بر خلاف مفاد آن رفتار کرده و همچون آمریکا دچار بدعهدی می شوند.

5+1 مذاکرات هسته ای

واشنگتن و قاره سبز منافع مشترک متعددی دارند

این نماینده مردم در مجلس دهم تصریح کرد: البته باید یادآور شد که ارتباطات و منافع مشترک واشنگتن و قاره سبز به قدری زیاد است که می تواند برخی از مشکلات مربوط به ایران را برطرف کند لذا هیچ فردی به طور صددرصد تصور نمی کند که اروپا بخاطر ایران از آمریکا بگذرد.

لزوم چانه زنی و فشار برای دستیابی به منافع ایران در برنامه جامع اقدام مشترک

عضو هیات رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه می توان با بهره گیری از دیپلماسی و استفاده از ظرفیت هایی همچون گزارش های آژانس بین‌المللی انرژی اتمی مبنی بر اینکه ایران تعهدات برجامی را اجرایی کرده به منافع ملی دست یابیم، خاطرنشان کرد: هم اکنون وضعیت توافقنامه مذکور در شرایطی است که هر یک از طرفیت برای سهم خواهی بیشتر درصدد چانه زنی هستند و در مقابل به صورت قطره چکانی امتیاز می دهند لذا دیپلمات های کشورمان باید طبق مفاد برنامه جامع اقدام مشترک منافع ایران را خواستار شوند تا اروپایی ها تحت فشار قرار گرفته و هرچه سریع تر تعهداشتان را اجرایی کنند تا شاهد وقت کشی نباشیم./

  • بیشتر بخوانید؛

مهر تایید دوباره آژانس بر برجام برگ برنده ایران در مذاکرات با اروپا

پایان پیامن را بپردازید

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000