هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
علوی هشدار داد:

فعالیت چارتری‌ها بلای جان صنعت هوایی کشور/سود سه برابری چارترها از فروش بلیط هواپیما

سرویس اقتصادی
نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس گفت: دامنه سود چارتری ها از فروش بلیط دو یا سه برابر قیمت عادی و مصوب بلیط است، به طور مثال بلیط 300 هزار تومانی پرواز تهران به مشهد، 900 هزار تومان به فروش می رسد.
شنبه 19 آبان 1397 ساعت 14:34
فعالیت چارتری‌ها بلای جان صنعت هوایی کشور/سود سه برابری چارترها از فروش بلیط هواپیما نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس گفت: دامنه سود چارتری ها از فروش بلیط دو یا سه برابر قیمت عادی و مصوب بلیط است، به طور مثال بلیط 300 هزار تومانی پرواز تهران به مشهد، 900 هزار تومان به فروش می رسد. http://cdn.icana.ir/d/019/201605106847751876.jpg فعالیت,چارتری‌ها,بلای,جان,صنعت,هوایی,کشور/سود,سه,برابری,چارترها,از,فروش,بلیط,هواپیما Icana

سیداحسن علوی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با انتقاد از فعالیت چارترکنندگان در عرصه پروازهای هوایی داخلی، گفت: متأسفانه در هفته اخیرا بار دیگر شاهد بودیم که فعالیت چارتری ها در پروازهای هوایی موجب افزایش قیمت بلیط هواپیما تهران-مشهد-تهران تا قیمت حدود دو میلیون تومان شد که این مسئله نشان می دهد که پروازهای چارتری بدون هیچ نظارتی در عرصه صنعت هوانوردی کشور فعال است.

قول سازمان هواپیمایی برای کاهش قیمت بلیط پروازهای هوایی

نماینده مردم سنندج و دیواندره در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در اواخر شهریور ماه سال جاری کمیسیون عمران مجلس نشست ویژه ای را با حضور مسئولان سازمان هواپیمایی و ایرلاین ها با هدف بررسی دلایل گرانی بلیط پروازهای هوایی  برگزار کرد و در این جلسات مسئولان مربوطه وعده دادند که بلیط هواپیما تا مهر ماه کاهش چشمگیر خواهد داشت و سازمان هواپیمایی مانع از افزایش قیمت ها خواهد شد.

آژانس مسافرتی

فعالیت چارتری ها بلای جان صنعت هوایی کشور/سود سه برابری چارترها از فروش بلیط هواپیما

وی با بیان اینکه فعالیت چارتری ها و دلال بازی در عرصه بلیط پروازهای هوایی به بلای جان صنعت هوایی کشور تبدیل شده است، افزود: دامنه سود چارتری ها از فروش بلیط دو یا سه برابر قیمت عادی و مصوب بلیط است، به طور مثال درشرایط عادی قیمت بلیط پرواز تهران به مشهد در گران ترین حالت حدود سیصد هزار تومان است، اما شاهد هستیم که بلیط همان پرواز توسط شرکت های چاتری حدود 900 هزار تومان به فروش می رسد.

پرونده پروازهای چارتری باید هر چه سریع تر بسته شود

نمایندگان مجلس بارها اعلام کرده اند که سازمان هواپیمایی باید هر چه سریع تر پرونده بلیط های چارتری را ببندد، اما متأسفانه نه تنها فعالیت این شرکت ها متوقف نشده، بلکه آزادانه تر به فروش بلیط های خود با چندین برابر قیمت اقدام می کنند

این نماینده مردم در مجلس دهم ادامه داد: نمایندگان مجلس بارها اعلام کرده اند که سازمان هواپیمایی باید هر چه سریع تر پرونده بلیط های چارتری را ببندد، اما متأسفانه نه تنها فعالیت این شرکت ها متوقف نشده، بلکه آزادانه تر به فروش بلیط های خود با چندین برابر قیمت اقدام می کنند.

فعالیت شرکت های چارتری به ضرر ایرلاین ها و مسافران تمام می شود

علوی تصریح کرد: فعالیت شرکت های چارتری قطعا هم به ضرر ایرلاین ها تمام می شود و هم عملا کلاه بزرگی بر سر مردم و مسافران گذاشته می شود و سازمان هواپیمایی یکبار برای همیشه با این مسئله به شدن برخورد کند.

نقش پررنگ سازمان تعزیرات حکومتی در برخورد و کنترل چارتری ها

وی ادامه داد: البته به نظر من نقش سازمان تعزیرات حکومتی در برخورد و کنترل چارتری ها بسیار پررنگ است، اما هنوز اقدام خاصی از سوی دستگاه های نظارتی برای مدیریت این عرصه صورت نگرفته است، از این رو در صورت بی توجهی دستگاه ها به فعالیت و قیمت گذاری خودسرانه ایرلاین ها، باید بار دیگر منتظر افزایش قیمت بلیط ها باشیم.

ورود کمیسیون عمران مجلس به موضوع افزایش قیمت بلیط هواپیما

نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس از نشست ویژه این کمیسیون برای بررسی پرونده افزایش قیمت بلیط پروازهای هوایی خبر داد و گفت: در هفته آینده این کمیسیون جلسه ای را با حضور مسئولان سازمان هواپیمایی با هدف رسیدگی به موضوع افزایش قیمت بلیط و فعالیت پروازهای چارتری برگزار خواهد کرد و مسئولان مربوطه باید بگویند که چرا و به چه علتی، پروازهای چارتری متوقف نشده اند./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000