هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
سلیمی مطرح کرد؛

ساماندهی نحوه کاندیداتوری در انتخابات شوراها جهت کاهش تخلفات در دست کمیسیون امور داخلی مجلس

سرویس سیاسی
سخنگوی کمیسیون امور داخلی و شوراهای مجلس معتقد است افزایش تخلفات در شوراهای اسلامی شهر و روستا ناشی از ورود افراد غیرمتخصص به شوراها است که باید از بدو انتخابات و کاندیداتوری جلوی آن گرفته شود.
یکشنبه 20 آبان 1397 ساعت 14:34
ساماندهی نحوه کاندیداتوری در انتخابات شوراها جهت کاهش تخلفات در دست کمیسیون امور داخلی مجلس سخنگوی کمیسیون امور داخلی و شوراهای مجلس معتقد است افزایش تخلفات در شوراهای اسلامی شهر و روستا ناشی از ورود افراد غیرمتخصص به شوراها است که باید از بدو انتخابات و کاندیداتوری جلوی آن گرفته شود. http://cdn.icana.ir/d/019/201606100430977849.jpg ساماندهی,نحوه,کاندیداتوری,در,انتخابات,شوراها,جهت,کاهش,تخلفات,در,دست,کمیسیون,امور,داخلی,مجلس Icana

اصغر سلیمی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، درباره تخلفاتی که اخیرا در برخی شوراهای اسلامی شهر و روستا به وقوع پیوسته است، گفت: شورای عالی استان ها و شوراهای حل اختلاف مسئول نظارت و رسیدگی بر عملکرد شوراها هستند که امورات آنها نیازمند ساماندهی است.

نماینده مردم سمیرم در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر ضرورت اصلاح نحوه ورود افراد به شوراهای شهر بیان داشت: گاهی شوراهای شهری که دارای اعضای غیرمتخصصی هستند با نفوذ خود باعث می شوند شهرداری‌هایی به وجود بیاید که به لحاظ نیرو فربه بوده و کارایی لازم را ندارد.

وی ادامه داد: با وجود تعداد زیاد شوراهای اسلامی شهر و روستا در سطح کشور درصدی از مشکلات و تخلفات طبیعی است اما افزایش تخلفات در دوره جدید نیازمند آسیب شناسی از سوی کمیسیون شوراهای مجلس و وزارت کشور است.

 

بیشتر بخوانید:

 

سلیمی در ادامه با بیان اینکه نهادی همچون شورای نگهبان برای بررسی صلاحیت افراد جهت حضور در عرصه کاندیداتوری انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا وجود ندارد، عنوان کرد: هر ساله شورای نظارتی برای بررسی صلاحیت افراد جهت حضور در انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا تشکیل می شود که کارایی شورای نگهبان را ندارد.

وی در ادامه با بیان اینکه باید کمیته دائمی جهت نظارت بر عملکرد شوراها تشکیل شود، اظهار داشت: کمیسیون امور داخلی و شوراهای

افزایش تعداد اعضای شوراهای اسلامی شهر باعث تقسیم کار بهتر، رأی‌گیری‌های منطقی‌تر و کاهش تخلفات در شوراها می‌شود.

مجلس در حال حاضر در حال اصلاح قانون جامع انتخابات است که در همین اثنا بر روی نحوه کاندیداتوری افراد جهت حضور در انتخابات شوراها بررسی صورت می گیرد.

سخنگوی کمیسیون امور داخلی و شوراهای مجلس شورای اسلامی در پایان درباره ضرورت افزایش تعداد اعضای شورای شهر که باعث کاهش تخلفات خواهد شد، خاطرنشان ساخت: افزایش تعداد اعضای شوراهای شهر به منطقی شدن رأی گیری در شوراها کمک کرده و باعث می شود کمیته ها و کارگروه های اعضای بیشتری داشته باشند و تقسیم کار به خوبی صورت گیرد چرا که در حال حاضر حضور اعضا در چند کارگروه به علت تعداد کم اعضا، باعث می شود امورات به کندی انجام شده و بعضا فساد شکل گیرد./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000