هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
میرزاده خبر داد:

ارائه پرونده ماده 236 مدارس خارج از کشور به هیأت رئیسه کمیسیون آموزش

سرویس فرهنگی
سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس از تدوین گزارش اعمال ماده 236 در خصوص مدارس خارج از کشور در کمیته تخصصی بررسی این پرونده خبر داد و گفت: این پرونده به هیأت رئیسه برای بررسی در کمیسیون تحویل شده است.
یکشنبه 20 آبان 1397 ساعت 07:22
ارائه پرونده ماده 236 مدارس خارج از کشور به هیأت رئیسه کمیسیون آموزش سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس از تدوین گزارش اعمال ماده 236 در خصوص مدارس خارج از کشور در کمیته تخصصی بررسی این پرونده خبر داد و گفت: این پرونده به هیأت رئیسه برای بررسی در کمیسیون تحویل شده است. http://cdn.icana.ir/d/019/201708108667963010.jpg ارائه,پرونده,ماده,236,مدارس,خارج,از,کشور,به,هیأت,رئیسه,کمیسیون,آموزش Icana

سیدحمایت میرزاده در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به اعمال ماده 236 در خصوص مدارس خارج از کشور و بررسی‌های انجام شده و برگزاری چندین نشست تخصصی از سوی اعضای  کمیته اعمال ماده 236در مورد مدارس و دانش آموزان خارج از کشور با حضور دست اندرکاران این مدارس در کمیته مذکور، اظهار کرد: پرونده این ماده در کمیته جمع بندی و تحویل هیأت رئیسه کمیسیون آموزش برای بررسی در کمیسیون شده است.

نماینده مردم گرمی در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه این پرونده نیز مانند سایر طرح‌ها و لوایح در دستور کار کمیسیون آموزش برای بررسی و ارائه به هیأت رئیسه مجلس قرار دارد، گفت: بر اساس آیین نامه داخلی مجلس کمیسیون تشخیص می‌دهد که در این پرونده اقدامات خلاف قانون برای ارجاع به قوه قضاییه رخ داده است یا خیر.

دایر بودن برخی مدارس در خارج از کشور تحمیل هزینه اضافی به بیت‌المال است

وی یادآور شد: بر اساس بررسی‌هایی که کمیته انجام داد مشخص شد که در برخی از کشورها مدارسی برای یک یا دو دانش آموز دایر شده یا در برخی دیگر از کشورها معلمان فقط برای درس دادن به فرزندان خودشان به خارج از کشور اعزام شده‌‎اند که این موارد قطعا تحمیل هزینه‌‎های اضافی به آموزش و پرورش و بیت المال است.

میرزاده تصریح کرد: از سوی دیگر بررسی‌‎ها نشان می‌دهد که در برخی موارد نیز در صورت داشتن تعداد متقاضی بالا، برای دایر شدن مدرسه ایرانی در خارج از کشور؛ می‌توان با نظارت بر نحوه فعالیت مدارس غیر انتفاعی به آن‌ها مجوز فعالیت داد تا چنین مدارسی که هزینه‌های خود را می‌توانند تأمین کنند، در خارج از کشور دایر شوند.

وی تصریح کرد: کمیته اعمال ماده 236در مورد مدارس و دانش آموزان خارج از کشور در بررسی‌های انجام شده خود ایرادات بسیاری را در نحوه فعالیت مدارس خارج از کشور یافت کرده است که تمامی این موارد نیاز به اصلاح دارد.

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در پاسخ به این سئوال که آیا در ایرادات روی داده مدارس خارج از کشور، مواردی برای ارجاع به قوه قضاییه وجود دارد یا خیر، گفت: کمیته موردی را برای ارجاع و بروخورد قوه قضاییه تشخیص نداد بلکه مشکلات مدارس خارج از کشور اکثرا ایرادات ساختاری به شمار می‎آمد، در عین حال نظر نهایی در این خصوص بسته به نظر کمیسیون آموزش و تحقیقات دارد./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000