هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
شهریاری تأکید کرد:

آیا پای تحریم کشتیرانی ایران به دادگاه لاهه باز می‌شود؟/ذبح مقررات ایمنی دریا توسط آمریکا

سرویس اقتصادی
عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: قطعا آمریکا با تحریم بیمه ای و اقتصادی کشتیرانی ایران، معاهدات بین المللی دریانوردی به ویژه در بحث ایمنی دریا را نقض کرده است.
یکشنبه 20 آبان 1397 ساعت 07:59
آیا پای تحریم کشتیرانی ایران به دادگاه لاهه باز می‌شود؟/ذبح مقررات ایمنی دریا توسط آمریکا عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: قطعا آمریکا با تحریم بیمه ای و اقتصادی کشتیرانی ایران، معاهدات بین المللی دریانوردی به ویژه در بحث ایمنی دریا را نقض کرده است. http://cdn.icana.ir/d/019/201603101462260170.jpg آیا,پای,تحریم,کشتیرانی,ایران,به,دادگاه,لاهه,باز,می‌شود؟/ذبح,مقررات,ایمنی,دریا,توسط,آمریکا Icana

سیدکمال الدین شهریاری در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در واکنش به رویکرد جدید آمریکا درباره تحریم صنعت دریانوردی ایران، گفت: مقامات آمریکایی، کشورهای دیگر را تهدید کرده اند که این کشور اجازه بیمه شدن کشتی های ایرانی را نمی دهد و کشورها باید از پهلو گرفتن کشتی های جمهوری اسلامی در بنادرشان جلوگیری کنند، از این رو قطعا تهدیدات ایالات متحده، مغایر با مقررات حاکم بر سازمان بین المللی دریانوردی است.

سازمان بین المللی دریانوردی متولی بررسی شکایات کشورها نیست

نماینده مردم دشتی و تنگستان در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به شکایت ایران از آمریکا به سازمان بین المللی دریانوردی، گفت: اقدامات مقامات و دستگاه های کشورمان برای مقابله حقوقی با تخلفات قانونی آمریکا اقدام مثبتی است، اما سازمان بین المللی دریانوردی متولی بررسی شکایات کشورها نیست.

کمال الدین شهریاری

شکایت از آمریکا به دادگاه لاهه درباره تحریم صنعت کشتیرانی ایران

وی ادامه داد: به نظر من شکایت ایران از آمریکا درباره تحریم های صنعت دریانوردی و تهدید کردن دیگر کشورها، باید در یک مرجع قضایی مانند دیوان بین المللی لاهه بررسی شود، این دیوان می تواند با بررسی مقررات حوزه دریانوردی و قوانین حاکم در سازمان بین المللی دریانوردی، حکم قابل قبولی درباره اقدامات خصمانه ایالات متحده بدهد که به طور حتم صدور این احکام لازم الاجرا بوده و مقامات آمریکایی باید به آن عمل کنند.

ورود سازمان بین المللی دریانوردی به تهدیدات ایالات متحده درباره صنعت کشتیرانی ایران

شهریاری افزود: البته اطلاع سازمان بین المللی دریانوردی از اقدامات و تهدیدات ایالات متحده درباره صنعت کشتیرانی ایران، موضوع مثبتی بوده و آگاهی این سازمان از شرایط و تحولات می تواند مفید واقع شود.

شکایت ایران به دادگاه لاهه به معنای ورود نکردن سازمان بین المللی دریانوردی به اقدام آمریکا نیست، بلکه این سازمان نیز باید به عنوان متولی و مدیریت صنعت کشتیرانی در جهان، اقدامات آمریکایی را مورد پیگیری قرار دهد، زیرا سیاست تحریمی ایالات متحده علیه کشتی های ایرانی می تواند امنیت کشتیرانی در دریاهای آزاد را به خطر بیاندازد

این نماینده مردم در مجلس دهم تصریح کرد: شکایت ایران به دادگاه لاهه به معنای ورود نکردن سازمان بین المللی دریانوردی به اقدام آمریکا نیست، بلکه این سازمان نیز باید به عنوان متولی و مدیریت صنعت کشتیرانی در جهان، اقدامات آمریکایی را مورد پیگیری قرار دهد، زیرا سیاست تحریمی ایالات متحده علیه کشتی های ایرانی می تواند امنیت کشتیرانی در دریاهای آزاد را به خطر بیاندازد.

نقض معاهدات بین المللی دریانوردی ومقررات ایمنی دریا توسط ایالات متحده

عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: قطعا آمریکا با تحریم بیمه ای و اقتصادی کشتیرانی ایران، معاهدات بین المللی دریانوردی به ویژه در بحث ایمنی دریا را نقض کرده و رسیدگی و پیگیری این اقدامات بسیار ضروری است./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000