هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
میرزایی:

خروج عربستان از اوپک با سناریویی آمریکایی/چرا عربستان می خواهد از سازمان تولیدکنندگان نفت خارج شود

سرویس اقتصادی
عضو کمیسیون انرژی مجلس، با بیان اینکه عربستانی ها برای جلب نظر آمریکایی ها دست به هر اقدامی می زنند، گفت: خروج عربستان از اوپک قطعا یک سناریوی آمریکایی است.
یکشنبه 20 آبان 1397 ساعت 07:30
خروج عربستان از اوپک با سناریویی آمریکایی/چرا عربستان می خواهد از سازمان تولیدکنندگان نفت خارج شود عضو کمیسیون انرژی مجلس، با بیان اینکه عربستانی ها برای جلب نظر آمریکایی ها دست به هر اقدامی می زنند، گفت: خروج عربستان از اوپک قطعا یک سناریوی آمریکایی است. http://cdn.icana.ir/d/019/58661.jpg خروج,عربستان,از,اوپک,با,سناریویی,آمریکایی/چرا,عربستان,می,خواهد,از,سازمان,تولیدکنندگان,نفت,خارج,شود Icana

جلال میرزایی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به کاهش قیمت نفت در بازارهای جهانی، گفت: معافیت 8 کشور برای واردات نفت از ایران تاثیر روانی در بازار بر جای گذاشته و این نشان می دهد که بازار نسبت به عرضه و عدم عرضه نفت ایران در بازار واکنش نشان می دهد و اینگونه نبوده که آمریکایی ها فکر کنند می توانند بازار را بدون نفت ایران مدیریت کنند.

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه حضور و یا عدم حضور ایران در بازار نفت تاثیرگذار است و سایر کشورها نمی توانند غیبت ایران را جبران و مدیریت کنند، افزود: آثار روانی بازگشت ایران برای فروش نفت در روزهای اخیر دیده می شود که سبب شده قیمت نفت کاهش یافته و این پیامی برای آمریکایی ها دارد که اگر بخواهند عرضه نفت ایران در بازار را کاهش دهند تبعات آن افزایش قیمت نفت می شود.

بیشتر بخوانید

 آیا سهم ایران از تولید طلای سیاه کم می‌شود؟

• لزوم خرید و فروش نفت خام در قالب کنسرسیوم

تلاش سعودی برای جلب نظر آمریکایی ها حتی با برهم زدن قاعده بازار نفت

وی با اشاره به اینکه ترامپ چند بار علیه اوپک موضع گرفته است، ادامه داد: اگر موضوع خروج عربستانی ها از اوپک صحت داشته باشد قطعا این موضوع یک سناریوی آمریکایی است.

نماینده مردم ایلام، ایوان و چردوال در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه عربستانی ها در حال حاضر به دلیل قتل خاشقجی در موضع ضعف هستند، اظهار داشت: عربستانی ها اگر بدانند هر اقدامی سبب خشنودی آمریکایی ها شده دست به آن اقدام می زنند که شامل گسترش رابطه با اسراییل تا به هم زدن قاعده در بازار نفت برای جلب نظر آمریکایی ها می شود.

جلال میرزایی

 

خروج عربستان از اوپک می تواند به کاهش قیمت نفت در بازار دامن بزند

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: انتشار برخی خبرها مبنی بر خروج عربستان از اوپک می تواند به کاهش قیمت نفت در بازار دامن بزند.

خبرگزاری خانه ملت؛ روز گذشته خبری مبنی بر احتمال خروج عربستان از اوپک منتشر شد که برخی کارشناسان دلیل این خروج را برهم زدن بازار نفت عنوان کردند. /

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000