هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
رجبی:

قیمت مسکن در زمان تحریم ها افزایش نمی‌یابد/ نقدینگی در زمان تحریم باید به سمت تولید مسکن برود

سرویس اقتصادی
عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: اگر کشور با تحریم های آمریکا نیز مواجه نمی شد، به نظر من قیمت مسکن کاهش پیدا نمی کرد.
شنبه 19 آبان 1397 ساعت 16:51
قیمت مسکن در زمان تحریم ها افزایش نمی‌یابد/ نقدینگی در زمان تحریم باید به سمت تولید مسکن برود عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: اگر کشور با تحریم های آمریکا نیز مواجه نمی شد، به نظر من قیمت مسکن کاهش پیدا نمی کرد. http://cdn.icana.ir/d/019/201801101554205064.jpg قیمت,مسکن,در,زمان,تحریم,ها,افزایش,نمی‌یابد/,نقدینگی,در,زمان,تحریم,باید,به,سمت,تولید,مسکن,برود Icana

فرج الله رجبی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، درباره تأثیر تحریم های آمریکا بر حوزه ساخت و ساز مسکن در کشور، گفت: به نظر من تحریم های آمریکا نمی تواند آنچنان بر حوزه مسکن تأثیر بگذارد، البته در بخش ساخت‌و‌ساز مسکن یکی از ابزارها و عوامل موثر در این حوزه، واردات فولاد است، اما تحریم تأثیر زیادی بر این حوزه ندارد.

بازار فولاد وارداتی متأثر از قیمت نهایی ارز خواهد بود/آهن و فولاد کالای استراتژیک محسوب نمی شوند

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: البته این موضوع شفاف و مبرهن است که بازار فولاد وارداتی متأثر از قیمت نهایی ارز خواهد بود، حال برخی کارشناسان معتقد هستند که تلاطمات بازار ارز بر اثر موج تحریم ها موجب افزایش قیمت مسکن می شود، اما به نظر من آهن و فولاد کالای استراتژیک محسوب نمی شوند.

نابسامانی قیمت مسکن

نقدینگی باید در زمان تحریم به سمت تولید مسکن هدایت شود

وی گفت: نقدینگی جامعه یکی از مشکلاتی است که باید مدیریت و ساماندهی شود، از این رو می توان با سیاست درست و تدریجی، نقدینگی و اعتبارات را به سمت تولید مسکن سوق داد.

به نظر من تأثیر تحریم ها بر حوزه مسکن در قیاس با اشتغال و رونق صنایع مرتبط با مسکن بسیار ناچیز است، از این رو رویکرد مسئولان در شرایط کنونی، توجه به تولید داخل در حوزه مسکن، رونق اقتصادی در این بازار و اشتغال زایی بالا باید باشد

این نماینده مردم در مجلس دهم گفت: به نظر من تأثیر تحریم ها بر حوزه مسکن در قیاس با اشتغال و رونق صنایع مرتبط با مسکن بسیار ناچیز است، از این رو رویکرد مسئولان در شرایط کنونی، توجه به تولید داخل در حوزه مسکن، رونق اقتصادی در این بازار و اشتغال زایی بالا باید باشد.

نیاز کشور به تولید یک میلیون واحد مسکونی

رجبی تصریح کرد: در شرایط کنونی کشور به حدود یک میلیون واحد مسکن نیاز دارد، البته این میزان، تمام ساخت و ساز مسکن و نوسازی و بهسازی ها را شامل می شود، اما قطعا زمان تحریم ها بهترین فرصت برای توجه به این ظرفیت ها است تا ضمن رفع نیازهای کشور به مسکن جدید، اشتغال و درآمدزایی صورت گیرد.

با وجود تحریم های جدید قیمت فروش مسکن در کشور تغییری محسوسی نخواهد کرد

وی ادامه داد: کارشناسان معتقد هستند که با وجود اعمال تحریم های جدید علیه ایران، قیمت فروش مسکن در کشور تغییری محسوسی نخواهد کرد، این به معنای آن است که قیمت خانه کاهش نیافته و البته افزایش چشمگیر نخواهد داشت، بلکه قیمت ها در آینده ثابت بوده و یا مقدار کمی افزایش خواهد یافت.

قیمت بازار مسکن بدون اعمال تحریم ها نیز کاهش پیدا نمی کرد

عضو کمیسیون عمران مجلس ادامه داد: این نکته قابل توجه است که اگر کشور با تحریم های آمریکا نیز مواجه نمی شد، قیمت مسکن کاهش پیدا نمی کرد، حال با وجود اعمال تحریم ها نیز من بعید می دانم که قیمت فروش مسکن از قیمت کنونی بیشتر شود./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000