هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
قاضی زاده هاشمی:

زورگویی آمریکا بر نظام سیاسی بین الملل حاکم است/ ترامپ خود را از انجام مقررات خارج می داند

سرویس سیاسی
عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تحریم‌های ضدایرانی ناقض قوانین حاکم میان دولت ها است، گفت:تحریم ها مخالف با قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل است،اما آمریکایی ها قائل به نظامات حقوقی نیستند.
چهارشنبه 23 آبان 1397 ساعت 09:10
زورگویی آمریکا بر نظام سیاسی بین الملل حاکم است/ ترامپ خود را از انجام مقررات خارج می داند عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تحریم‌های ضدایرانی ناقض قوانین حاکم میان دولت ها است، گفت:تحریم ها مخالف با قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل است،اما آمریکایی ها قائل به نظامات حقوقی نیستند. http://cdn.icana.ir/d/019/201805104790878286.jpg زورگویی,آمریکا,بر,نظام,سیاسی,بین,الملل,حاکم,است/,ترامپ,خود,را,از,انجام,مقررات,خارج,می,داند Icana

امیرحسین قاضی زاده هاشمی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به سخنرانی نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران در شورای امنیت سازمان ملل،گفت:وزارت خارجه ما مشغول بعضی از پیگیری های حقوقی مرتبط با برجام در دادگاه لاهه و سایر سازمان های جهانی است،اما آن چیزی که در نظام سیاسی بین الملل حاکم است، زورگویی آمریکا است.

وی افزود:ترامپ خودش را از انجام مقررات خارج می داند.

تحریم‌های ضدایرانی ناقض قوانین حاکم میان دولت ها است

نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد:تحریم‌های یک جانبه آمریکا علیه ایران ناقض تعهدات بین‌المللی این کشور مطابق برجام، مغایر قطعنامه 2231 شورای امنیت و مغایر حکم موقت دیوان بین‌المللی دادگستری است.

این نماینده مردم در مجلس با بیان این که تحریم‌های ضدایرانی ناقض قوانین حاکم میان دولت ها است،مطرح کرد: تحریم ها تاثیر منفی  نیز بر جان و سلامت انسان ها دارد،ما وظیفه داریم کشور را طوری قدرتمند بسازیم که دشمن جرأت نکند که با ما این گونه برخورد کند.

 

بیشتر بخوانید:

دوستان ایران باید در برابر شیوه قلدرمآبانه آمریکا جریان دیگری را شکل دهند/تحریم‌های آمریکا تهدید است یا فرصت؟

 

قاضی زاده هاشمی با اشاره به سخنرانی غلامعلی خوشرو در سازمان ملل درباره نقض حقوق بین الملل از طرف آمریکا،ادامه داد: این موضوع مخالف با قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل است،اما آمریکایی ها قائل به نظامات حقوقی نیستند.

وی با اشاره به تعهدات ۱۹81 الجزایر مطرح کرد: همانطور که آمریکایی ها در قرارداد الجزایر به آنچه که امضا کردند عمل نکردند،به تعهدات در مقابل برجام هم عمل نمی‌کنند.

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی با اشاره به نگاه جامعه جهانی و همراهی برخی کشورهای با سیاست های تحریمی ترامپ مطرح کرد:کشورهای دیگر هم بر اساس منافع خود با آمریکا برخورد می کنند و تا جایی وارد می شوند که زورشان به آمریکا برسد و واگر زورشان نرسد با آمریکا همراه می شوند.

گفتنی است؛بعد از تسخیر لانه جاسوسی آمریکا در تهران به دست دانشجویان مسلمان پیرو خط امام، ایالات متحده اقدام به قطع روابط دیپلماتیک و اقتصادی با ایران کرد و اموال و دارایی‌های ایران را بلوکه کرد. همچنین تمامی محموله‌های تسلیحاتی خریداری شده توسط ایران که بهای آنها نیز پرداخت شده بود و هنوز در آمریکا بودند را به ایران تحویل نداد.

در مرحله بعد ارتش آمریکا تصمیم گرفت مستقیماً وارد عمل شود و گروگان‌ها را آزاد کند. اما با شکست عملیات پنجه عقاب این طرح نیز بی‌نتیجه ماند و آمریکا مجبور شد به توافقی سیاسی تن دهد که قرارداد الجزایر نام گرفت./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط