سال ۹۸ سال رونق تولید
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter

عابدی: انتخاب روز قدس تدبیر راهبردی امام (ره) بود

سرویس سیاسی
**عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: تدبیر حضرت امام(ره) در انتخاب روز قدس یک تدبیر راهبردی، قوی و پیش‌بینی و دور اندیشی به نام آینده پژوهی بود.
پنج‌شنبه 26 شهریور 1388 ساعت 12:46

 

محمد کریم عابدی عضو کمیسیون امنیت ملی وسیاست خارجی در گفتگو با خبرنگار خانه ملت در خصوص حمایت از مردم فلسطین گفت: حمایت از قدس براساس آیه قرآن کریم است و امر امام(ره) نیز براساس امر خداست.

وی با بیان این که براساس قرآن مومنین همیشه دشمن ظالمین و یاور مظلومان هستند، افزود: مسئله فلسطین از سال 1901 که پروتکل آن در لندن بسته شد تا براساس آن یهودی‌ها در سرزمین فلسطین اسکان یابند و در سال 1947 نیز رژیم صهیونیستی اعلام موجودیت کرد.

عابدی تصریح کرد: پس از این اعلام موجودیت، اعراب باتوجه به نژاد خود جنگ‌هایی را آغاز کردند اما در همه جنگ شکست خوردند.

وی ادامه داد: پس از انقلاب ایران و دستور حضرت امام(ره) مبنی بر محو اسرائیل و حمایت از مردم فلسطین، اعراب به جای حمایت و طرفداری از حضرت امام(ره) پیمانی به عنوان کمپ دیوید با هدف ایجاد صلح بین‌ اعراب با اسرائیل بستند.

عابدی با اشاره به جنگ‌های میان اشغال‌گران و کشورهای مسلمان گفت: امروز اعراب فهمیدند که منظور حضرت امام(ره) از اعلام روز قدس در جمعه آخر ماه مبارک رمضان پایه‌گذاری راهبردی وحدت مسلمانان برای مبارزه و نابودی رژیم جعلی است.

وی تصریح کرد: تدبیر حضرت امام(ره) یک تدبیر راهبردی، قوی و پیش‌بینی و دور اندیشی به نام آینده پژوهی بود.

نماینده فردوس و طبس افزود: امروزه شاهد هستیم مسلمانان در روز قدس هر ساله در هر جای دنیا در قلب آمریکا و  اروپا علیه نژاد پرستی دست به راهپیمایی می‌زنند.

وی گفت: به کشورهای عربی توصیه می‌کنیم دست از اختلافات بردارند و به جای وحدت در  نژاد در اسلامیت با یکدیگر متحد شوند. امیدواریم در روز قدس در کشورهای مسلمان در سراسر دنیا یک حماسه کم نظیر اتفاق بیفتند.

عابدی خاطر نشان کرد: امروز ایران در منطقه و خاورمیانه و جامعه بین‌الملل از نظر بعد سیاسی حرف اول را می‌زند. هیچ کشوری نمی‌تواند بگوید بدون در نظر گرفتن ایران می‌توانند اقداماتی را انجام دهند.

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000