هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter

توضیحات نماینده ایلام درباره علت بسته شدن مرز عراق

سرویس سیاسی
نماینده مردم ایلام در مجلس، دلیل بسته شدن مرز قصرشیرین را تعمیرات و مرز مهران را انجام طولانی مدت برنامه مربوط به اسکن محموله‌ها عنوان کرد و گفت: باید بررسی شود که آیا عدم اعلام قبلی از سوی طرف عراقی عمدی بوده است یا خیر.
چهارشنبه 23 آبان 1397 ساعت 11:02
توضیحات نماینده ایلام درباره علت بسته شدن مرز عراق نماینده مردم ایلام در مجلس، دلیل بسته شدن مرز قصرشیرین را تعمیرات و مرز مهران را انجام طولانی مدت برنامه مربوط به اسکن محموله‌ها عنوان کرد و گفت: باید بررسی شود که آیا عدم اعلام قبلی از سوی طرف عراقی عمدی بوده است یا خیر. http://cdn.icana.ir/d/019/47379.jpg توضیحات,نماینده,ایلام,درباره,علت,بسته,شدن,مرز,عراق Icana

جلال میرزایی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت در توضیح خبر بسته شدن مرز مهران به روی کامیون‌های ایران که حامل کالاهای صادراتی، مواد غذایی، مصالح ساختمانی، مواد پتروشیمی و.. بودند، گفت: عراقی‌ها دو سه روز اخیر اعلام کردند که دو ورودی برای تردد کامیون‌های ایرانی به عراق وجود دارد اما مرز قصر شیرین به بهانه تعمیرات و مرز مهران به بهانه انجام طولانی مدت برنامه مربوط به اسکن محموله‌ها بسته شد، لذا شاهد ازدحام و ترافیک کامیون‌های ایرانی و اعتراض تجار ایرانی بودیم.

مرز قصر شیرین به بهانه تعمیرات و مرز مهران به بهانه انجام طولانی مدت برنامه مربوط به اسکن محموله‌ها بسته شد

نماینده مردم ایلام، ایوان و چرداول در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: از روز گذشته اجازه ورود کامیون‌های ایرانی به مرز عراق تنها از مرز مهران داده شده است، متاسفانه در این شرایط طرف عراقی پاسخگو نبوده است از این رو این برداشت هم وجود دارد که طرف عراقی در گسترش روابط اقتصادی و تجاری با ایران سنگ اندازی کرده  تا برای ما محدودیت‌های ایجاد شود.

وی افزود: طرف عراقی در صورت بروز مشکل می‌بایست از یک هفته قبل بسته شدن مرز مهران و قصر شیرین را به طرف ایرانی اعلام کند تا تجار و کامیون‌دارهای ایرانی متضرر نشوند. قرار دادن ایران در مقابل عمل انجام شده را نمی‌توان رفتار دوستانه از سوی طرف عراقی قلمداد کرد.

انتقاد از عدم بررسی راهکارهای حل مشکلات فعلی گمرکات در مذاکرات ایران و عراق

میرزایی در ادامه به مذاکرات ایران و عراق اشاره کرد و گفت: در دیدار با طرف‌هیات عراقی باید برای حل مشکلات فعلی گمرکات و مراودات اقتصادی صحبت شود.

عراق باید خسارت کامیون‌داران و تجار ایرانی به دلیل بسته شدن یکباره مرز را پرداخت کند

به گفته عضو کمیسیون انرژی در مجلس دهم، مسئولان گمرک عراق اگر عامل تاخیر بیش از اندازه بوده و موجب تضرر طرف ایرانی شده باشند باید نسبت به جبران خسارات اقدام کنند، در صورتی که طرف ایرانی هم مقصر باشد، ما باید نسبت به جبران خسارت اقدام کنیم.

                                    بیشتر بخوانید:

به گزارش خبرگزاری خانه‌ملت؛ روز گذشته مرزهای عراق به روی کامیون‌های ایران که حامل کالاهای صادراتی مواد غذایی، مصالح ساختمانی، مواد پتروشیمی و... بسته شد. طبق پیگیری‌های صورت گرفته عنوان شده که مرز قصرشیرین به جهت اعتصاب کامیونداران عراقی بسته شده است و مرز مهران به خاطر دستگاه‌های ایکس ری در گمرک و استعلام گرفتن از بغداد با کندی پذیرش کامیون همراه است./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار