هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
اکبری مطرح کرد:

فرصت دوماهه دولت برای تسویه مطالبات گندم‌کاران

سرویس اقتصادی
عضو هیات رئیسه کمیسیون کشاورزی مجلس، گفت: پس از بررسی‌های به عمل آمده در کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی به عدد 2 هزار تومان برای خرید تضمینی هر کیلوگرم گندم رسیدیم.
چهارشنبه 23 آبان 1397 ساعت 12:11
فرصت دوماهه دولت برای تسویه مطالبات گندم‌کاران عضو هیات رئیسه کمیسیون کشاورزی مجلس، گفت: پس از بررسی‌های به عمل آمده در کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی به عدد 2 هزار تومان برای خرید تضمینی هر کیلوگرم گندم رسیدیم. http://cdn.icana.ir/d/019/201801102964165934.jpg فرصت,دوماهه,دولت,برای,تسویه,مطالبات,گندم‌کاران Icana

علی اکبری در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص پرداخت مطالبات خرید تضمینی گندم به کشاورزان، اظهار داشت: بر اساس اعلام وزیر جهاد کشاورزی مقرر شده بود که مطالبات گندم کاران تا پایان مهرماه سال جاری پرداخت شود، شواهد امر نشان می‌دهد که تمامی مطالبات خرید تضمینی گندم به کشاورزان پرداخت شده است.

50درصد از مطالبات گندم‌کارن در زمان تحویل محصول پرداخت می‌شود

عضو هیات رئیسه کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی در زمینه اینکه بر اساس قانون دولت چه مقدار زمان برای تسویه مطالبات کشاورزان دارد، گفت: حدود دو ماه از زمان تحویل تا دریافتی نهایی فاصله وجود دارد، در زمان تحویل گندم 50درصد از مطالبات کشاورزان گندم کار پرداخت می‌شود.

گندم

 

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه تسویه کامل بدهی دولت با کشاورزان گندم کار حدودا دو ماه زمان نیاز دارد، ادامه داد: متاسفانه قیمت خرید تضمینی جدید گندم در سال زراعی جدید تا کنون اعلام نشده است امیدواریم این میزان حداقل برای هر کیلو گندم 2 هزار تومان تعیین شود.

2هزار تومان حداقل قیمت خریدتضمینی گندم

کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی به عدد 2 هزار تومان برای خرید تضمینی هر کیلوگرم گندم رسیده است

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه پس از بررسی‌های به عمل آمده در کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی به عدد 2 هزار تومان برای خرید تضمینی هر کیلوگرم گندم رسیدیم، عنوان کرد: در صورتی که قیمت خرید تضمینی گندم کمتر از این میزان باشد نظر خود را به عنوان کمیسیون مربوطه اعلام می‌کنیم اما شورای اقتصاد از نظر قانونی موظف به تعیین قیمت خرید تضمینی محصولات کشاورزی است.

کشاورزان براساس شرایط اقتصادی نوع کشت را انتخاب می‌کنند

عضو هیات رئیسه کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی در پایان با بیان اینکه این انتظار وجود دارد تا قیمت خرید تضمینی گندم زودتر مشخص شود زیرا کشاورز برای انتخاب نوع کشت شرایط اقتصادی و سود حاصل از زراعت را مدنظر قرار می‌دهد، خاطرنشان کرد: متاسفانه در زمینه اعلام قیمت خرید تضمینی گندم دولت تعلل می‌کند و علی‌رغم اعتراض‌های انجام شده تا کنون اتفاقی صورت نگرفته است./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار