هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
کریمی:

برنامه شفاف برای بازگشت ارز حاصل از صادرات وجود ندارد

سرویس اقتصادی
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت:در کشور برنامه شفاف برای پیمان سپاری و بازگشت ارز حاصل از صادرات وجود ندارد.
جمعه 2 آذر 1397 ساعت 10:38
برنامه شفاف برای بازگشت ارز حاصل از صادرات وجود ندارد عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت:در کشور برنامه شفاف برای پیمان سپاری و بازگشت ارز حاصل از صادرات وجود ندارد. http://cdn.icana.ir/d/019/201712101874100449.jpg برنامه,شفاف,برای,بازگشت,ارز,حاصل,از,صادرات,وجود,ندارد Icana

علی اکبر کریمی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت،درباره تغییر شرایط  پیمان سپاری ارزیگفت:کشور در خصوص پیمان سپاری ارزی تجربه خوبی ندارد و بعد از اینکه در چند مقطع زمانی مانند جنگ تحمیلی،  پیمان سپاری در دستور کار قرار گرفت این موضوع لغو شد.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: برقراری مجدد پیمان سپاری ارزی برای صادرکنندگان با ایراداتی همراه است و می تواند انگیزه سرمایه گذاری را سلب کند.  

کریمی در ادامه گفت و گوی خود با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت تصریح کرد: بطور مثال صادرکنندگان به افغانستان و عراق که حجم قابل توجهی از صادرات ایران به این کشورها انجام می شود و عمدتا ریال دریافت می شود از بازگشت ارز مستثنی شده اند.در مجموع با توجه به مسائل مذکور تغییر روش پیمان سپاری ارزی مطرح  است.   

ساز و کار مشخص برای بازگشت ارز حاصل از صادرات وجود داشته باشد

نماینده مردم اراک کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی ادامه داد:باید ساز و کار مشخص برای بازگشت ارز حاصل از صادرات وجود داشته باشد که ممکن است با آنچه که پیمان سپاری ارزی شناخته می شود مطابق نباشد.

ارز مسافرتی دلار پاسپورت

 

کریمی گفت:شاید الزام به بازگشت ارز از سوی صادرکنندگان خُرد کار دشواری باشد و نیاز به سطح بندی وجود داشته باشد.متفاوت بودن مدت زمان بازگشت ارز درباره کالاهای مختلف نیز باید مورد توجه قرار بگیرد.رشد صادرات در کشور در سال جاری وجود داشته است اما با لحاظ افزایش قیمت ارز ، این رشد مناسب نبوده است.  

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی یادآور شد:باید ملاحظات اجرایی در موضوع پیمان سپاری ارزی یا ساز و کار بازگشت ارز حاصل از صادرات مورد توجه قرار بگیرد اما نباید فراموش کرد همچنان در کشور برنامه شفاف برای پیمان سپاری و بازگشت ارز وجود ندارد که باید در راستای صادارت مشکلات کشور حل شود./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000