هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
یوسف نژاد:

تامین منابع بودجه سال 98 سخت تر خواهد بود

سرویس اقتصادی
عضو هیات رئیسه مجلس می گوید با توجه به شرایط اقتصادی کشور باید از تامین منابع برای بودجه سال 98 اطمینان حاصل کرد چرا که این کار سخت تر خواهد بود.
جمعه 25 آبان 1397 ساعت 08:25
تامین منابع بودجه سال 98 سخت تر خواهد بود عضو هیات رئیسه مجلس می گوید با توجه به شرایط اقتصادی کشور باید از تامین منابع برای بودجه سال 98 اطمینان حاصل کرد چرا که این کار سخت تر خواهد بود. http://cdn.icana.ir/d/019/201810107963642578.jpg تامین,منابع,بودجه,سال,98,سخت,تر,خواهد,بود Icana

علی اصغر یوسف نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با تاکید بر اینکه بودجه سال ۹۸ باید متفاوت از بودجه سنوات گذشته باشد ادامه داد: با توجه به تغییرات متعددی که  در فضای اقتصادی کشور رخ  داده است باید در بودجه سال 98   از تامین منایع اطمینان حاصل شود، این امر به نسبت سال های گذشته سخت ترخواهد بود. 

عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: در بودجه سال 97 تصمیم گرفتیم که  ۱۱۱ هزار میلیارد تومان از مالیات درآمد داشته باشیم و ١٠۵ میلیارد تومان نیز از فروش نفت درآمد کسب کنیم، این سوال وجود دارد که آیا با تغییر شرایط اقتصادی کشور توانستیم به این منابع درآمدی در سال 97 دست پیدا کنیم تا بر اساس آن برای فعالیت های اقتصادی سال آینده برنامه ریزی کنیم؟

نماینده مردم ساری در مجلس دهم شورای اسلامی با تاکید بر اینکه متناسب با عملکرد دولت در اجرای بودجه سنوات 95، 96 و 97 بودجه سال 98  تدوین می شود، ادامه داد: با توجه به اعمال تحریم های نفتی، فروش نفت و درآمد نفتی کشور با سختی انجام می شود، باید برآورد شود اعداد و ارقامی که برای درآمد نفتی در نظر گرفته می شود قابل تحقق است یا خیر.

وی تاکید کرد: البته سازمان برنامه و بودجه کل کشور در این زمینه اقدامات لازم را دارد، به هر حال باید احتمال تحقق درآمدها با واقعیت ها وابسته باشد و بر اساس وضع موجود در بازار ، تغییراتی را در بودجه 98 اعمال کند. در هر صورت  رویکرد دولت و سازمان برنامه و بودجه باید به بودجه تنظیم آن بر اساس ساختارها و واقعیت های امروز کشور باشد.

ورود رئیس جمهور به مجلس شورای اسلامی به منظور تقدیم لایحه بودجه 97

 

این عضو هیات رئیسه مجلس از زمان تحویل لایحه بودجه سنواتی به مجلس گفت: طبق آیین نامه داخلی مجلس دولت باید ۱۵ آذرماه لایحه بودجه سال ۹۸ را تقدیم مجلس کند این موضوع قانون است و اینکه دولت می تواند یا خیر ارتباطی به قانون ندارد.

 این نماینده مجلس اظهار داشت: ما انتظار داریم که دولت دراین زمان لایحه را تقدیم کند هرچند که حسن روحانی رئیس جمهور به این موضوع که هر سال در زمان مقرر لایحه بودجه را تقدیم مجلس کرده است، افتخار می کند و به نظر می رسد امسال نیز سر زمان قانونی لایحه به مجلس بیاید.

بیشتر بخوانید:

هزینه های کشور در بودجه 98 کاهش یابد

سناریو های مختلف دولت برای بودجه سال 98

کاهش هزینه های اجتناب ناپذیر از بودجه 98 ممکن نیست

/

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار