شهادت حضرت فاطمه زهرا (س)
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
کرد:

بندر چابهار پیشانی توسعه کشور است/ محرومیت عراق، ترکیه و عربستان از ظرفیت های جغرافیایی بندر چابهار

سرویس اقتصادی
نماینده مجلس دهم گفت: بسیاری از کشورهایی که ما فکر می کنیم به دریا متصل هستند، از نعمتی مانند بندر چابهار محرومند، حتی عراق، ترکیه و عربستان ظرفیت هایی مانند ایران، دارای بنادر نیستند.
شنبه 3 آذر 1397 ساعت 10:52
بندر چابهار پیشانی توسعه کشور است/ محرومیت عراق، ترکیه و عربستان از ظرفیت های جغرافیایی بندر چابهار نماینده مجلس دهم گفت: بسیاری از کشورهایی که ما فکر می کنیم به دریا متصل هستند، از نعمتی مانند بندر چابهار محرومند، حتی عراق، ترکیه و عربستان ظرفیت هایی مانند ایران، دارای بنادر نیستند. http://cdn.icana.ir/d/019/201703105167633850.jpg بندر,چابهار,پیشانی,توسعه,کشور,است/,محرومیت,عراق،,ترکیه,و,عربستان,از,ظرفیت,های,جغرافیایی,بندر,چابهار Icana

علی کرد در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به اهمیت سرمایه گذاری و توسعه در بندر چابهار، گفت: بندر چابهار یکی از ظرفیت های بسیار مهم کشور در حوزه دریانوردی و بنادر است، این بندر متصل به اقیانوس هند بوده و نقش بی بدیلی در تجارت اقتصادی منطقه دارد.

علی کرد

محرومیت عراق، ترکیه و عربستان از ظرفیت های جغرافیایی بندر چابهار

نماینده مردم خاش، نصرت آباد، میرجاوه، کورین در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: بسیاری از کشورهایی که ما فکر می کنیم به دریا متصل هستند، از نعمتی مانند بندر چابهار محرومند، حتی عراق، ترکیه و عربستان ظرفیت هایی مانند ایران، دارای بنادر نیستند.

بندر چابهار پیشانی توسعه کشور است

وی با اعلام اینکه بندر چابهار پیشانی توسعه کشور است، افزود: این بندر می تواند در شرایط کنونی به کلید توسعه همه جانبه کشور به ویژه اقتصادی تبدیل شود، اما تحقق این مهم نیازمند برنامه ریزی است.

بندر چابهار مانند بندر شهید کلانتری و بندر شهید بهشتی محل پهلو گرفتن کشتی های غول پیکر بوده و این یک افتخار بزرگ برای کشور به ویژه استان  سیستان بلوچستان است

این نماینده مردم در مجلس ادامه داد: بندر چابهار مانند بندر شهید کلانتری و بندر شهید بهشتی محل پهلو گرفتن کشتی های غول پیکر بوده و این یک افتخار بزرگ برای کشور به ویژه استان  سیستان بلوچستان است.

کرد افزود: اگر آمریکا اعلام می کند که بندر چابهار از لیست تحریم های اقتصادی معاف است، به خاطر لطف به ایران نیست، بلکه از ظرفیت های ایران هراس دارد.

تحریم آمریکا علیه بندر چابهار بی اثر بود/بندر چابهار به راحتی می تواند تحریم ها را دور بزند

وی ادامه داد: به طور حتم تحریم بندر چابهار بسیار بی اثر بود، زیرا آمریکا می داند بندر چابهار به آب های اقیانوس متصل بوده و به راحتی می تواند تحریم ها را دور بزند.

مهم ترین مشکلات بندر چابهار، مسئله زیرساخت ها است

این نماینده مردم در مجلس دهم گفت: در شرایط کنونی یکی از مهم ترین مشکلات بندر چابهار، مسئله زیرساخت ها است، از این رو مسئولان و دولتمردان باید در این شرایط تمام توان خود را برای توسعه زیرساخت ها فراهم کنند./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000