هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
میرزاده:

کانون بازنشستگی فرهنگیان و دانشگاهیان بازوی فکری دولت و مجلس شود

سرویس فرهنگی
سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس، بازنشستگان فرهنگی و دانشگاهی را یک مجموعه ارزشمند و صاحب فکر توصیف کرد که قادر است در تدوین طرح‌ها و لوایح به مجلس و دولت کمک کنند.
جمعه 2 آذر 1397 ساعت 11:29
کانون بازنشستگی فرهنگیان و دانشگاهیان بازوی فکری دولت و مجلس شود سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس، بازنشستگان فرهنگی و دانشگاهی را یک مجموعه ارزشمند و صاحب فکر توصیف کرد که قادر است در تدوین طرح‌ها و لوایح به مجلس و دولت کمک کنند. http://cdn.icana.ir/d/019/201801108743668003.jpg کانون,بازنشستگی,فرهنگیان,و,دانشگاهیان,بازوی,فکری,دولت,و,مجلس,شود Icana

سیدحمایت میرزاده در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت گفت: در حال حاضر  فرهنگیان بازنشسته زیر پوشش صندوق بازنشستگی کشوری قرار دارند و بالتبع کانون‌ بازنشستگی فرهنگیان نیز در این مجموعه فعالیت می‌کند اما لازم است تمهیداتی در نظر گرفته شود تا به صورت جداگانه فعالیت داشته باشد.

نماینده مردم گرمی در مجلس شورای اسلامی افزود: اگرچه راه‌اندازی کانون ویژه بازنشستگان فرهنگی به صلاح است ولی از آنجا که مجموعه نیروهایی که در حوزه وزارت آموزش و پرورش و وزارت علوم کار می‌کنند، کانون بازنشستگی‌شان باید یکی باشد.

فرهنگیان و دانشگاهیان بازنشسته؛ مجموعه‌ای ارزشمند و صاحب فکر و اندیشه

کانون بازنشستگی فرهنگیان و دانشگاهیان به صورتی تعریف شود که غیر از مسائل و خدمات رفاهی، به این اقشار به عنوان یک مجموعه ارزشمند و صاحب فکر و اندیشه نگاه کند

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس درباره دلیل این موضوع توضیح داد: این اقشار حتی بعد از بازنشسته شدن نیز نیروهای کیفی ارزشمندی هستند که شاید حضور فیزیکی در مدرسه و دانشگاه نداشته باشند ولی هم خودشان به هم‌اندیشی و هم‌فکری نیاز دارند و هم نظام برای استحکام برنامه‌های خود در حوزه‌های مختلف نیازمند فکر و اندیشه آنها است.

وی تاکید کرد: کانون بازنشستگی فرهنگیان و دانشگاهیان به صورتی تعریف شود که غیر از مسائل و خدمات رفاهی، به این اقشار به عنوان یک مجموعه ارزشمند و صاحب فکر و اندیشه نگاه کند که قادر هستند در تدوین طرح‌ها، لوایح، قوانین و آیین‌نامه‌های اجرایی به مجلس و دولت کمک کنند.

نظام به وجود فرهنگیان و دانشگاهیان بازنشسته نیاز دارد

سخنگوی فراکسیون فرهنگیان مجلس بیان کرد: می‌توان از کمک فکری این اقشار در عرصه‌های مختلف حکومت استفاده کرد زیرا آنها یک گروه فکری هستند و نه صرفا یدی؛ به همین دلیل بعد از بازنشستگی، هم فراغت بیشتر دارند، هم نظام به وجود آنها نیاز دارد و هم صاحب فکر پخته‌تری هستند.

وی افزود: نگاه ویژه به این کانون مشترک بین وزارت آموزش و وزارت علوم و نیز دانشگاهیان و فرهنگیان که خدمات و موضوعات مبتلابه آنها شبیه به یکدیگر و مشترک است، باعث می‌شود از این ظرفیت و پتانسیل فکری استفاده بهینه شود.

فرهنگیان رضایتی از کانون بازنشستگی ندارند

میرزاده درباره رویکرد کنونی کانون بازنشستگی توضیح داد: در حال حاضر فرهنگیان رضایتی از کانون بازنشستگی ندارند زیرا این دو زبان یکدیگر را نمی‌دانند؛ زیرا فرهنگیان قشر خاصی هستند که حتی در بازنشستگی هم حرف‌های جدیدی برای گفتن دارند و افرادی پخته با کوله باری از اندیشه و فکر هستند در حالی که نگاه مسئولان کانون به آنها به عنوان افرادی است که سنی از آنها گذاشته است.

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: البته این اقشار نه تنها به خدمات رفاهی و مالی نیاز دارند بلکه نیازشان بیشتر است ولی معمولا به این دلیل که تعدادشان بیشتر است، به فراموشی سپرده می‌شوند لذا اگر در قالب کانون منسجم جداگانه فعالیت کنند، هم نظام از خدمات آنها استفاده می‌کند و هم خدمات کیفی بهتری از نظر رفاهی به آنها داده می‌شود و هم از این دور هم نشستن‌ها نتایج بهتری حاصل خواهد شد./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000