شهادت حضرت فاطمه زهرا (س)
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
ذوالقدر:

حذف کالای  فرهنگی با ورود به تنگنای اقتصادی صحیح نیست

سرویس اجتماعی
نایب  رییس کمیسیون فرهنگی مجلس با  بیان اینکه سرانه مطالعه رابطه مستقیم با سطح دانش و آگاهی دارد،گفت:حذف کالا ی فرهنگی با ورود به تنگنای اقتصادی صحیح نیست.
پنج‌شنبه 1 آذر 1397 ساعت 11:54
حذف کالای  فرهنگی با ورود به تنگنای اقتصادی صحیح نیست نایب  رییس کمیسیون فرهنگی مجلس با  بیان اینکه سرانه مطالعه رابطه مستقیم با سطح دانش و آگاهی دارد،گفت:حذف کالا ی فرهنگی با ورود به تنگنای اقتصادی صحیح نیست. http://cdn.icana.ir/d/019/201712102286260991.jpg حذف,کالای ,فرهنگی,با,,ورود,به,تنگنای,اقتصادی,صحیح,نیست Icana

سیده فاطمه ذوالقدر در  گفت و گو باخبرنگار خبرگزاری خانه ملت درباره وضعیت سرانه مطالعه کشور، گفت: سرانه مطالعه رابطه مستقیم با سطح دانش و آگاهی را داراست اما ابزارهای نوین اطلاعاتی نظیر رسانه ها، فضای مجازی، اینترنت امروز برای ارتقاء سطح دانش، اطلاعات و آگاهی در رقابت با کتاب هستند.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: اقدامات مثبت و قابل توجهی در بخش فرهنگی برای نهادینه کردن فرهنگ کتابخوانی صورت گرفته که طرح فصلی کتاب، برگزاری هفته کتاب، نمایشگاه بین المللی کتاب و مسابقات کتابخوانی  می توان در این راستا نام  برد  تا اقبال عمومی را به طرف کتاب و کتابخوانی افزایش دهد.

افزایش هزینه ها و مشکلات اقتصادی گریبانگیر خانواده ها شده است

وی  تصریح کرد: افزایش هزینه ها و مشکلات اقتصادی گریبانگیر خانواده ها شده است و خانواده ها در این تنگنای اقتصادی چاره ای جزء حذف کالای فرهنگی نظیر کتاب از سبد خانواده را ندارند بنابراین اقدامات حمایتی و راهکارهای عملیاتی تدارک دیده شود که سطح دسترسی به کتاب افزایش یابد.

  افرایش سرانه مطالعه کشوربا انتشار نسخ نرم افزاری

ذواالقدرافزود: یکی از راهکارهای ترمیمی و عملیاتی برای افرایش سرانه مطالعه کشور، انتشار نسخ نرم افزاری کتابهاست واین در حالی است که باید ساز و کاری تعبیه شود که با حفظ امنیت اثر و پرهیز از سرقت علمی و ادبی امکان ارائه نسخه های نرم افزاری کتب توسط ناشران و نویسندگان در فضای مجازی و اینترنت فراهم شود با این اقدام هزینه تمام شده کتاب تا حد قابل توجهی کاهش خواهد یافت و از طرفی سطح دسترسی به جدیدترین کتاب ها در هر زمان و مکانی فراهم است.

وی ادامه داد: خوشبختانه برخی از نویسندگان در این خصوص گام های برداشته اند که نیاز است با تأمین ساز و کار های قانونی و حفظ حقوق نویسنده و ناشر و  ایجاد فراوانی انتشار کتاب های نرم افزاری و بالتبع افزایش سرانه مطالعه را فراهم کنیم.

 نایب رییس کمیسیون فرهنگی یادآورشد:حذف کالاهای  فرهنگی با  ورود به تنگنای اقتصادی صحیح نیست.

پایان پیام

 

کلید واژه ها

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000