وکالة الانباء للمجلس الشوری الاسلامی

ولادت امام موسی کاظم (ع)
1388/06/29 13:39:00
سرویس بین الملل

نوباوه: آرمان‌قدس راهبرد انقلاب اسلامی است

**"بیژن نوباوه" گفت: روز قدس پیام روشنی برای آمریکا و اسرائیل است که به سادگی نمی‌توانند مسئله فلسطین را بدون در نظر گرفتن حقوق مردم فلسطین حل و فصل کنند.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار خانه ملت در خصوص حضور مردم در راهپیمایی روز قدس گفت: همه ما می‌دانیم که آرمان‌قدس آرمان همه مسلمانان است و به عنوان یک راهبرد در انقلاب اسلامی و مبارزه با نژادپرستی در دنیا مطرح است و یکی از اجزا جدا نشدنی دنیای اسلام به حساب می‌آید.

وی افزود: اما امسال روز جهانی قدس باتوجه به تحولاتی که در صحنه‌های بین‌المللی و حملات رژیم صهیونیستی به غزه و نیز تلاش‌های آمریکا در منطقه خاورمیانه به خصوص برای جذب مشارکت کشورهای عرب و مسلمان برای همکاری با رژیم صهیونیستی از یک اهمیت ویژه‌ و بسزایی برخوردار بود.

عضو کمیسیون فرهنگی با بیان این که حضور مردم ایران در این روز بزرگ و سایر مسلمانان در سایر کشورها نشان دهنده این حساسیت بود، تصریح کرد: این که این حساسیت توسط مسلمانان به خوبی درک شده و علی‌رغم گذشت حدود سی سال از اعلام روز جهانی قدس توسط حضرت امام نه تنها برگزاری و بزرگداشت این روز کاهش پیدا نکرد بلکه شاهد هستیم هر سال با شکوه‌تر از سال قبل برگزار می‌شود.

وی گفت: این روز پیام بسیار روشن و آشکاری برای دولت آمریکا و همچنین رژیم صهیونیستی دارد که در واقع به این سادگی نخواهند توانست مسئله فلسطین را بدون در نظر گرفتن حقوق مردم مظلوم فلسطین و خاص جهان اسلام به توانند حل و فصل کنند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet