هفته دفاع مقدس
1386/08/13 10:52:00
سرویس سیاسی

قنبری: طرح غنی سازی در خارج از خاورمیانه، همان ویژگی های طرح روس ها را دارد

عضو کمیسیون امنیت ملی طرح عربستان مبنی بر تشکیل کنسرسیومی برای غنی سازی اورانیوم در خارج از خاورمیانه را طرحی شبیه طرح روس ها ارزیابی کرد.

"داریوش قنبری" در گفتگو با خبرگزاری خانه ملت، در خصوص پیشنهاد کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس به ایران درباره ایجاد کنسرسیومی برای تامین اورانیوم غنی شده مورد نیاز تهران در یک کشور بی طرف در خارج از منطقه خاورمیانه، اظهار داشت: ما این طرح را متفاوت از طرح روس ها نمی بینیم و در مجموع این طرح ویژگی های همان طرح روس ها را دارد.

وی افزود: با توجه به اینکه جمهوری اسلامی ایران قبلا هم نظر خود را در این زمینه اعلام کرده و غنی سازی در خارج از ایران را نپذیرفته بود این طرح نمی تواند خیلی مورد استقبال قرار گیرد اما به هر حال می تواند به عنوان مبنای مطالعه از طرف کارشناسان مورد توجه قرار گیرد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به نشست اخیر گروه 1+5 در مورد بررسی صدور قطعنامه سوم تحریم علیه ایران گفت: ما انتظار داشتیم با گزارش مثبت البرادعی مسیر پروژه تغییر کند و پرونده هسته ای ایران به آژانس بازگردد اما آنچه در حال رخ دادن است همچنان امنیتی کردن موضع هسته ای ایران است بنابراین به نظر می رسد طرف مذاکره ما نباید آژانس باشد چون هر چه ما رضایت آژانس را بدست می آوریم باز نتیجه ای جز صدور قطعنامه به دنبال ندارد.

نماینده ایلام با بیان اینکه در صورت تصویب قطعنامه جدید علیه ایران احتمالا مذاکرات ما با آژانس کاهش می یابد، تصریح کرد: در صورت تصویب قطعنامه تحریم، مسئولین دیپلماسی هسته ای ما باید ارزیابی مجددی از فعالیت های خود داشته باشند و یک آسیب شناسی جدی در این زمینه صورت گیرد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet