سال ۹۸ سال رونق تولید
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
بائوج لاهوتی مطرح کرد:

بن سلمان مهره سوخته آمریکا/ اصلاحات داخلی عربستان هم در اراده آمریکایی‌ها بود

سرویس سیاسی
سخنگوی فراکسیون مستقلین ولایی مجلس با بیان اینکه خود آمریکایی‌ها می‌خواهند بن سلمان را کنار بگذارند، گفت:دیگر جایگاهی در کشورهای عربی پیدا نخواهد کرد.
چهارشنبه 14 آذر 1397 ساعت 17:30
بن سلمان مهره سوخته آمریکا/ اصلاحات داخلی عربستان هم در اراده آمریکایی‌ها بود سخنگوی فراکسیون مستقلین ولایی مجلس با بیان اینکه خود آمریکایی‌ها می‌خواهند بن سلمان را کنار بگذارند، گفت:دیگر جایگاهی در کشورهای عربی پیدا نخواهد کرد. http://cdn.icana.ir/d/019/59602.jpg بن,سلمان,مهره,سوخته,آمریکا/,اصلاحات,داخلی,عربستان,هم,در,اراده,آمریکایی‌ها,بود Icana

مهرداد بائوج لاهوتی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت ضمن اشاره به عدم استقبال کشورهای مسلمان و کشورهای عرب منطقه از بن سلمان ولیعهد سعودی گفت:تاریخ ایران را یادآور می شوم که  یک روزی صدام به عنوان یک مهره قوی آمریکایی‌ها و صهیونیستدر منطقه بود.

وی افزود:دیدیم که جنگی که به ما تحویل شد تنها در مقابل صدام نبود چراکه وی جرات انجام این کار را نداشت،آن‌ها صدام را تا جایی پیش بردند و بخشی از هدف هایی که مد نظرشان بود را برایشان دنبال کرد و در نهایت حس کردند که صدام ممکن است در آینده برایشان مهره خطرناکی  شود و ممکن استخیلی از مسائل را بیاید بگوید و بسیاری از مسائل را افشا کند.

نماینده مردم لنگرود درمجلس شورای اسلامی با بیان اینکه غرب دید که ممکن است نتواند صدام را  مدیریت کند، آن را حذف کردند،ادامه داد:داستان بن سلمان هم چنین حادثه ای است.شما دیدید که این ها نیاز به ایادی در منطقه داشتند و همیشه هم یک مهره ای را در منطقه نگه داشته بودند که البته قبل از انقلاب خود محمدرضا شاه از ایادی آمریکا بود؛امروز هم نقش جایگزینی را به عربستان دادند.

بیشتربخوانید:

این نماینده مردم درمجلس دهم با اشاره به اینکه با انتخاب ولیعهد سعودی در ابتدا بن سلمان اهداف آمریکا را خوب پیش برد ،مطرح کرد:کشور ما همیشه با عربستان مشکل داشته است،اما هرگز در این حد رودر روی هم قرار نگرفته بودیم،ولیعهد جوان عربستان این شرایط را فراهم کرد.

خط دهی اصلاحات داخلی عربستان هم با اراده آمریکایی‌ها بود

رییس فراکسیون مدیریت شهری مجلس با بیان اینکه خط دهی اصلاحات داخلی عربستان هم با اراده آمریکایی‌ها بود، تاکید کرد:از آنجا که قرار بود انتقال قدرت در عربستان صورت بگیرد؛فضای داخل سعودی باید تلطیف می شد و این موضوع رانندگی خانم ها حضور خانم ها در بعضی از مناطق که اجازه نداشتند، یکسری اصلاحات و اتفاقات که در عربستان افتاده است،آن زمینه را هم آمریکایی ها ایجاد کردند.

وی ادامه داد:اینجا یک ابهام وجود دارد و آن این است که این همه انسان در یمن دارند کشته می شوند و هیچ صدایی از مجامع بین المللی شنیده نمی شود،البته که تفاوتی برای ما ندارد و قتل یک خبرنگار هم واقعا بزرگ و ناراحت کننده است،ولی باید این را بگوییم اینها در جایی که بخواهند مسئله ای را بزرگ کنند،آن را انجام می دهند.

آمریکایی‌ها می‌خواهند بن سلمان را کنار بگذارند

رییس فراکسیون مدیریت شهری مجلس با بیان اینکه مهم این است که افشای این مسئله به نفع یا به ضرر آمریکایی ها باشد،تاکید کرد:این همه زن و کودک بی دفاع  در یمن کشته می‌شوند و صدایی از دنیا نمی شنویم،اما اینجا ماموریت و وظیفه داشتند که موضوع قتل روزنامه نگار سعودی را بزرگنمایی کنند؛مرگ خاشقچی این را نشان می‌دهد که آمریکایی‌ها ظرفیتی را که مد نظرشان بود،مشابه داستان صدام را در بن سلمان ندیدند.

سخنگوی فراکسیون مستقلین ولایی مجلس با تاکید براینکه خود آمریکایی‌ها می‌خواهند بن سلمان را کنار بگذارند،تصریح کرد:باتوجه به رفتار  زشتی که ولیعهد سعودی انجام داد،مطمئن باشید که دیگر جایگاهی در کشورهای عربی پیدا نخواهد کرد،همانطور که در سفرهایی که انجام داد و با واکنش های شدید کشورهای مختلف و مردم کشورهای عرب زبان روبرو شد و یکی پس از دیگری او را پس زدنند،این موضوع نشان دهنده همین است که کشورهای عربی به هیچ وجه پذیرای او نخواهند بود./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

زنجیره خبر