هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
پورمختار:

پیگیری تهدید عربستان در شورای امنیت دارای جایگاه حقوقی است/ تهدیدات امنیتی جرم تلقی می‌شود

سرویس سیاسی
عضو کمیسیون قضایی مجلس با اشاره به درخواست ایران از سازمان ملل برای پیگیری تهدیدات امنیتی و اقتصادی عربستان، گفت: شورای امنیت به لحاظ حقوقی موظف به پیگیری است کما اینکه تهدیدات امنیتی جرم تلقی می‌شود.
دوشنبه 12 آذر 1397 ساعت 12:04
پیگیری تهدید عربستان در شورای امنیت دارای جایگاه حقوقی است/ تهدیدات امنیتی جرم تلقی می‌شود عضو کمیسیون قضایی مجلس با اشاره به درخواست ایران از سازمان ملل برای پیگیری تهدیدات امنیتی و اقتصادی عربستان، گفت: شورای امنیت به لحاظ حقوقی موظف به پیگیری است کما اینکه تهدیدات امنیتی جرم تلقی می‌شود. http://cdn.icana.ir/d/019/120524.jpg پیگیری,تهدید,عربستان,در,شورای,امنیت,دارای,جایگاه,حقوقی,است/,تهدیدات,امنیتی,جرم,تلقی,می‌شود Icana

محمدعلی پورمختار در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به درخواست ایران از شورای امنیت برای برخورد با عربستان به جهت تهدیدات امنیتی و اقتصادی، گفت: این نامه به عنوان سند در سازمان ملل و شورای امنیت منتشر می‌شود و از نظر حقوق بین الملل و منشور ملل متحد یک هشدار و اخطار محسوب می‌شود که به دستگاه مرتبط سازمان ملل داده شده زیرا این شورا وظیفه حفظ امنیت بین المللی را عهده دار است.

شورای امنیت باید برای درخواست ایران جهت محکومیت عربستان تشکیل جلسه دهد

نماینده مردم بهار و کبودرآهنگ در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: شورای امنیت به موجب نامه و درخواست جمهوری اسلامی ایران باید تشکیل جلسه بدهد و ادعای ما در مورد عربستان سعودی را بررسی کند، شورای امنیت باید از افزایش تنش که منجر به حوادث وخیم‌تر می‌شود نیز جلوگیری کند.

                                بیشتر بخوانید:

 

وی افزود: این چنین یادداشت‌ها و نامه‌هایی به سازمان ملل دارای جایگاه حقوقی است و شورای امنیت موظف به پیگیری آن است، لذا وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران باید در شرایط کنونی این چنین تهدیدات را پیگیری کند و به طور ویژه اقدامات آمریکا را در اولویت قرار دهد زیرا آمریکا پشتیبان و ریشه تمام تهدیدات و سیاست‌های خصمانه است.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: متاسفانه برخلاف شعار برخی کشورها در مورد شفافیت، رشوه در این سازمان‌های بین المللی بیداد می‌کند. عربستان در دوره قبل با کمک های مالی به دبیر کل سازمان ملل مانع برخورد آنها با سعودی‌ها شد، هم اکنون هم با باج دهی به آمریکا و فرانسه و انگلیس به نوعی آنها را خریده و از برخورد حقوقی و قانونی شورای امنیت جلوگیری کردند اما این موضوعات دلیلی برای عدم پیگیری ایران نمی‌شود.

ایران از ظرفیت دیوان لاهه برای مقابله با تهدید عربستان باید استفاده کند/ تهدیدات امنیتی جرم است

پورمختار با انتقاد از وزارت امور خارجه، گفت: وزارت امور خارجه هم به صورت متواتر این موضوعات را گوشزد کند و از سوی دیگر از ظرفیت دادگاه بین‌المللی لاهه استفاده کند زیرا دادگاه بین‌المللی لاهه این تهدیدات و به ویژه تهدیدات ضد امنیتی را به موجب منشور ملل متحد جرم تلقی می‌کند.

عضو کمیسیون قضایی و حقوقی در مجلس شورای اسلامی، تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران با وجود این مسائل نباید کوتاه بیاید، زیرا تنها این کشورها در دنیا نیستند و 190 کشور عضو سازمان ملل است که روشنگری برای آنها هم بی فایده نیست اما دیپلماسی و ضعف سفارت خانه های ایران در عدم توجیه و پیگیری در این مسائل مشهود است.

به گزارش خبرگزاری خانه‌ملت؛ نمایندگی دائم جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل با ارسال نامه‌ای به این سازمان و با اشاره به اقدامات مخرب عربستان علیه کشورمان، خواستار برخورد جامعه جهانی با آن کشور شده است. مستندات کافی موجود ثابت می‌کند که عربستان در حال برنامه‌ریزی جهت انجام اقدامات مخرب امنیتی و اقتصادی در ایران است./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر