سال ۹۸ سال رونق تولید
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
صفاری نطنزی:

SPV بدون پوشش فروش نفت هیچ معنا و مفهومی ندارد/ تجارت ایران به منابع نفتی بستگی دارد

سرویس سیاسی
عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس با تاکید بر اینکه SPV بدون پوشش فروش نفت هیچ معنا و مفهومی ندارد، گفت: تجارت ایران به منابع نفتی بستگی دارد.
چهارشنبه 14 آذر 1397 ساعت 09:54
SPV بدون پوشش فروش نفت هیچ معنا و مفهومی ندارد/ تجارت ایران به منابع نفتی بستگی دارد عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس با تاکید بر اینکه SPV بدون پوشش فروش نفت هیچ معنا و مفهومی ندارد، گفت: تجارت ایران به منابع نفتی بستگی دارد. http://cdn.icana.ir/d/019/201811107515071532.jpg SPV,بدون,پوشش,فروش,نفت,هیچ,معنا,و,مفهومی,ندارد/,تجارت,ایران,به,منابع,نفتی,بستگی,دارد Icana

مرتضی صفاری نطنزی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، در واکنش به ادعای اخیر رویترز درباره عدم پوشش فروش نفت در جریان مراودات مالی اتحادیه اروپا با ایران، گفت: منابع درآمدی جمهوری اسلامی ایران نفت است و ما با برقراری این کانال ارتباطی به دنبال بازگشت منابع درآمدی به کشور هستیم لذا SPV بدون پوشش فروش نفت هیچ معنا و مفهومی ندارد.

تجارت ایران به منابع نفتی بستگی دارد

نماینده مردم نطنز و بخش قمصر در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: تجارت ایران نیز به منابع نفتی ما بستگی دارد بنابراین در یک طرف تجارت با اروپا پرداخت‌های ما قرار دارد که این بخش حاصل از فروش نفت تامین می‌شود.

SPV راهکار تسهیل تجارت و فروش نفت ایران

وی افزود: عدم پوشش فروش نفت در کانال مراودات مالی با اروپا به معنای عدم تجارت خواهد بود لذا SPV معنا پیدا نمی‌کند. حال آنکه این کانال قرار است راهکاری برای تسهیل تجارت و فروش نفت جمهوری اسلامی باشد.

صفاری نطنزی به سفر اخیر خود به اروپا و عدم طرح چنین مباحثی در مذاکرات را یادآور شد و گفت: اروپایی‌ها مصمم و پیگیر برقراری روابط مالی با ایران (SPV) هستند، در واقع نه تنها اتحادیه اروپا بلکه پارلمان اروپا  و فراکسیون‌های مختلف پارلمان هم مجدانه پیگیر برقراری این کانال مالی هستند.

دخالت آمریکایی‌ها تنها مانع برقراری کانال مالی با اروپا

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: در اینکه اروپایی‌ها مصمم به برقراری SPV هستند، هیچ شکی نیست اما آمریکایی‌ها مزاحمت ایجاد می‌کنند و هرجای که آنها به دنبال تعبیه زیرساخت سامانه SPV باشند، آمریکایی‌ها آنجا را دچار مشکل می‌کنند لذا تعلل‌ها نشأت گرفته از دخالت آمریکایی‌ها است./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000