هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
سلیمی:

پرونده تحقیق و تفحص از مدارس خارج از کشور مفتوح است/ احتمال چند میلیارد تومان تخلف

سرویس فرهنگی
عضو هیات رئیسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینکه پرونده تحقیق و تفحص از مدارس خارج از کشور مفتوح است، از احتمال چند میلیارد تومان تخلف خبر داد.
سه‌شنبه 13 آذر 1397 ساعت 21:06
پرونده تحقیق و تفحص از مدارس خارج از کشور مفتوح است/ احتمال چند میلیارد تومان تخلف عضو هیات رئیسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینکه پرونده تحقیق و تفحص از مدارس خارج از کشور مفتوح است، از احتمال چند میلیارد تومان تخلف خبر داد. http://cdn.icana.ir/d/019/44645.jpg پرونده,تحقیق,و,تفحص,از,مدارس,خارج,از,کشور,مفتوح,است/,احتمال,چند,میلیارد,تومان,تخلف Icana

علیرضا سلیمی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در تشریح جلسه امروز(یکشنبه13 آذرماه) کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس، گفت: پرونده تحقیق و تفحص از مدارس خارج از کشور مفتوح است و قرار است کمیته تشکیل شده دراین خصوص کار تحقیق و تفحص را ادامه دهند چراکه طبق مدارک جدید رسیده به کمیسیون به نظر می‌رسد تاکنون چند میلیارد تومان تخلف مالی صورت در این مدارس گرفته شده است.

مخالفت نمایندگان با محرومیت از تحصیل محکومین کیفری

نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی درخصوص دستور کار دیگر کمیسیون آموزش ادامه داد: "لایحه الحاق یک تبصره به ماده(5) قانون سنجش و پذیرش دانشجو در دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی کشور" نیز در کمیسیون مطرح و نمایندگان پس از انجام بررسی‌های لازم با ممنوعیت تحصیل محکومین کیفری مخالفت کردند.

مغایرت لایحه قانون سنجش و پذیرش دانشجو با قانون اساسی

وی طبق قانون اساسی نمی‌توان هیچ فردی را به عذری غیر از عدم صلاحیت علمی مقرر، از آموزش در مقاطع مختلف تحصیلی ازجمله آموزش عالی منع کرد، اضافه کرد: به‌زعم نمایندگان کمیسیون قانون اساسی بسیار مترقی‌تر از لایحه ارائه شده و این لایحه به نزدیک به 8 اصل قانون اساسی مغایرت داشت.

مخالفت با اعمال بیش از یک مدرک تحصیلی در حقوق و مزایایی کارمندان

سلیمی همچنین از رد شدن طرح الحاق یک تبصره به ماده (66) قانون مدیریت خدمات کشوری در کمیسیون آموزش و تحقیقات به‌عنوان کمیسیون فرعی بررسی این طرح خبر داد و افزود: این موضوع به دلیل اینکه مشمول اصل 75 قانون اساسی می‌شود مقرر شد؛ در شیوه نگارش و منابع آن اصلاحاتی صورت گیرد.

عضو هیات رئیسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس اظهار کرد: مصوبه سال 93 شورای توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رئیس‌جمهور احتساب مدرک تحصیلی ارائه شده را تنها برای یک مقطع تحصیلی بالاتر مجاز دانسته است که این مصوبه با روحیه تعالی‌جویی و توسعه پایدار کارمندان همخوانی ندارد لذا طرح الحاق یک تبصره به ماده (66) قانون مدیریت خدمات کشوری به دنبال رفع این محدودیت است./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000