هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
فلاحت پیشه:

توان موشکی، به ایران حق وتو داده است/ سپاه از توان پهپادها برای بارور کردن ابرها استفاده می‌کند

سرویس سیاسی
رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: توان موشکی جمهوری اسلامی ایران اکنون به گونه‌ای بی‌بدیل در منطقه و حوزه‌های راهبردی و استراتژیک به ایران حق وتو داده است و این موضوع را دشمنان جمهوری اسلامی ایران نیز می‌دانند.
چهارشنبه 14 آذر 1397 ساعت 10:47
توان موشکی، به ایران حق وتو داده است/ سپاه از توان پهپادها برای بارور کردن ابرها استفاده می‌کند رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: توان موشکی جمهوری اسلامی ایران اکنون به گونه‌ای بی‌بدیل در منطقه و حوزه‌های راهبردی و استراتژیک به ایران حق وتو داده است و این موضوع را دشمنان جمهوری اسلامی ایران نیز می‌دانند. http://cdn.icana.ir/d/019/201807101953045141.jpg توان,موشکی،,به,ایران,حق,وتو,داده,است/,سپاه,از,توان,پهپادها,برای,بارور,کردن,ابرها,استفاده,می‌کند Icana

حشمت الله فلاحت‌پیشه در گفت‌و‌گو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت در توضح جلسه امروز (سه شنبه 13 آذرماه) کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس که با حضور سردار حاجی زاده برگزار شد، اظهار داشت: نشست امروز کمیسیون امنیت ملی در خصوص ارزیابی توان موشکی جمهوری اسلامی ایران و برنامه‌های آینده این حوزه بود که می‌توان آن را جلسه‌ای بسیار خوب در حوزه حمایت‌های بودجه ای مجلس در این رابطه ارزیابی کرد.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی بیان کرد: حداقل حمایت‌هایی که از توان موشکی، پدافندی و پهپادی جمهوری اسلامی ایران صورت می‌گیرد، به صورت حداکثری مولفه‌های امنیت، دفاع و پدافند ملی کشور را ارتقا داده است.

توان موشکی ایران حق وتویی خاص را به ایران داده است

وی افزود: توان موشکی جمهوری اسلامی ایران اکنون به گونه‌ای بی‌بدیل در منطقه و حوزه‌های راهبردی و استراتژیک به ایران حق وتو داده است و این موضوع را دشمنان جمهوری اسلامی ایران نیز می‌دانند.

توان موشکی جمهوری اسلامی ایران اکنون به گونه‌ای بی‌بدیل در منطقه و حوزه‌های راهبردی و استراتژیک به ایران حق وتو داده است و این موضوع را دشمنان جمهوری اسلامی ایران نیز می‌دانند

هیچ هواپیمایی از گزند توان پدافندی ایران مصون نیست

فلاحت پیشه با اشاره به فعالیت و پیشرفت‌های ایران در حوزه پدافندی، ادامه داد: علاوه بر توان بالای پدافندی ایران در مقابل برخی از مدعیان منطقه‌ای، می‌توان گفت که حتی هیچ هواپیمای آمریکایی نیز از گزند توان پدافندی جمهوری اسلامی ایران نیز مصون نیست و این یک دستاورد مهم و جدی است.

نماینده مردم اسلام آباد غرب و دالاهو در مجلس شورای اسلامی با اشاره به توان جمهوری اسلامی ایران درحوزه پهپادی، گفت: علاوه بر اینکه جمهوری اسلامی ایران از لحاظ عملیاتی، نظامی، امنیتی و اطلاعاتی در زمره کشورهای برتر دنیا است در حوزه پهپادی نیز به فناوری‌های تکنولوژیکی رسیده است.

سپاه انقلاب اسلامی از توان پهپادها برای بارور کردن ابرها استفاده می‌کند

وی افزود: اکنون در مسائل توسعه‌ای، بارور کردن ابرها، اکشتافات و به ویژه در حوزه امنیت و اطلاعات و پوشش مرزی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران از توان پهپادی استفاده‌های خوبی می‌برد که قابل توسعه و گسترش است.

برخی کشورهای منطقه 6 برابر بودجه عمرانی ایران خرج خرید تسلیحات کرده‌اند

فلاحت پیشه اظهار داشت: اگر توان جمهوری اسلامی ایران را با کشورهای منطقه مقایسه کنیم، خیلی از کشورهای منطقه اعم از دوستان و دشمنان ما در منطقه فقط امسال، 6 برابر بودجه عمرانی ایران هزینه خریدها تسلیحاتی آن‌ها بوده است.

کشورهای منطقه با سختی به یک صدم توان نظامی ایران رسیده‌اند

وی  افزود: فقط خریدهای نظامی امسال کشورهای منطقه از کشورهای شرقی و غربی برای خرید موشک و هواپیما به اندازه 6 برابر عملکرد عمرانی یک سال جمهوری اسلامی ایران بوده است ولی این کشورها با سختی به یک صدم توان نظامی ایران رسیده‌اند.

سرمایه گذاری ایران در افزایش بنیه دفاعی از صرفه اقتصادی بسیار بالا برخوردار است

نماینده مردم اسلام آباد غرب و دالاهو در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: این شرایط نشان می‌دهد که سرمایه گذاری جمهوری اسلامی ایران در حوزه‌های انسانی، فناوری و تجهیزاتیِ توان موشکی، پهپادی و پدافندی علاوه برصرفه‌های راهبردی سیاسی و استراتژیک، از صرفه اقتصادی بسیار بالا و غیرقابل انکاری هم برخوردار بوده است، به همین دلیل معتقدیم باید در زمینه بودجه‌ای به توان موشکی، پهپادی و پدافندی توجه اساسی شود.

بودجه لازم جهت ایجاد تحول اساسی در حوزه‌های موشکی، پدافندی و پهپادی دیده شود

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه سال گذشته در قانون مقابله با سیاست‌های آمریکا در مجلس شورای اسلامی قانونی تصویب شد که بخشی از آن به اختصاص بودجه‌ای خاص برای حوزه موشکی اشاره داشت، گفت: با تخصیص بخشی از این بودجه، تحول اساسی را در حوزه‌های 3 گانه موشکی، پدافندی و پهپادی دیده‌ایم و امسال نیز باید این کمک صورت بگیرد تا بتوانیم در حوزه های آفندی و پدافندی کشور را تجهیز کنیم./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000