هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
وکیلی در جمع خبرنگاران:

"طرح نظام صنفی رسانه" 25 آذرماه در صحن علنی مجلس اعلام وصول می‌شود

سرویس فرهنگی
عضو هیات رئیسه مجلس با بیان اینکه "طرح نظام صنفی رسانه" 25 آذرماه در صحن علنی مجلس اعلام وصول می‌شود، گفت: باتوجه به تدوین طرح بررسی "لایحه صنفی رسانه" در مجلس منتفی است.
چهارشنبه 14 آذر 1397 ساعت 15:45
"طرح نظام صنفی رسانه" 25 آذرماه در صحن علنی مجلس اعلام وصول می‌شود عضو هیات رئیسه مجلس با بیان اینکه "طرح نظام صنفی رسانه" 25 آذرماه در صحن علنی مجلس اعلام وصول می‌شود، گفت: باتوجه به تدوین طرح بررسی "لایحه صنفی رسانه" در مجلس منتفی است. http://cdn.icana.ir/d/019/201610106737872652.jpg "طرح,نظام,صنفی,رسانه",25,آذرماه,در,صحن,علنی,مجلس,اعلام,وصول,می‌شود Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت ، محمدعلی وکیلی در حاشیه برگزاری نشست علنی امروز(چهارشنبه 14 اذرماه) مجلس شورای اسلامی در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه مدت بسیاری از سقف زمانی ارسال "لایحه صنفی رسانه" به مجلس توسط دولت گذشته است اما دولت هنوز در این زمینه اقدام مشخصی انجام نداده است، گفت: اعلام کرده بودیم اگر دولت بیش از این تعلل کند با توجه به اینکه اهالی رسانه به شدت به داشتن نظام صنفی رسانه نیازمند هستند شخصا "طرح نظام صنفی رسانه" را آماده خواهم کرد به همین دلیل این طرح اکنون با 68 امضاء در نوبت بررسی قرار گرفته و امیدوارم افزایش امضاها سبب شود با قید فوریت به صحن بیاید.  

باتوجه به تدوین طرح بررسی "لایحه صنفی رسانه" در مجلس منتفی است

نماینده مردم تهران، ری، شمرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای  اسلامی نسبت به زمان ارسال لوایح "صنفی رسانه" و "قانون مطبوعات" به مجلس تخلف دارد، ادامه داد: باتوجه به تدوین طرح مذکور بررسی "لایحه صنفی رسانه" در مجلس منتفی است و طرح دنبال خواهد شد ضمن آنکه در تدوین طرح مذکور تلاش شده که مشمول اصل 75 قانون اساسی نشود.

"طرح نظام صنفی رسانه" 25 آذرماه در صحن علنی مجلس اعلام وصول می‌شود/انتشار متن پس از اعلام وصول

وی با بیان اینکه "طرح نظام صنفی رسانه" یکشنبه 25 آذرماه در صحن علنی مجلس اعلام وصول خواهد شد، خبر داد: پس از اعلام وصول متن این طرح را منتشر می‌کنم که اگر اهالی رسانه نقدی به آن داشتند در پروسه بررسی در صحن علنی مجلس اصلاح و اشکالات آن‌ها شود.

تشکیل یک نظام‌نامه برای ساماندهی امور رسانه برای نخستین بار

وکیلی با یادآوری اینکه این طرح ناظر به جایگاه و منزلت خبرنگاران است، افزود: مصونیت، دایره فعالیت، نسبت با کارفرما، حقوق و مزایا و بیمه خبرنگاران و... بخشی از مفاد این طرح است که در صورت تصویب، برای نخستین بار شاهد تشکیل یک نظام‌نامه برای ساماندهی امور رسانه با رویکرد دفاع از حقوق اصاحب رسانه خواهیم بود.  

دولت ادعا دارد که تدوین لایحه "قانون مطبوعات" تمام شد و پروسه ارسال به مجلس است

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با بیان اینکه دولت ادعا دارد که تدوین و بررسی و تصویب لایحه مربوط به "قانون مطبوعات" تمام شده و اندر پروسه ارسال به مجلس است، اضافه کرد: ترجیح مجلس نیز به ارسال لایحه دراین خصوص است./

پایان پیام   

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر