سال ۹۸ سال رونق تولید
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
نوبخت در حاشیه نشست دولت ابعاد بودجه 98 را تشریح کرده است

همه ارقام مهم در بودجه 98 که باید بدانید

سرویس دیگر رسانه‌ها
رئیس سازمان برنامه و بودجه، در حاشیه جلسه روز گذشته دولت درباره بودجه 98 توضیح داد.
پنج‌شنبه 15 آذر 1397 ساعت 18:01
همه ارقام مهم در بودجه 98 که باید بدانید رئیس سازمان برنامه و بودجه، در حاشیه جلسه روز گذشته دولت درباره بودجه 98 توضیح داد. http://cdn.icana.ir/d/019/201802101768721059.jpg همه,ارقام,مهم,در,بودجه,98,که,باید,بدانید Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت ، محمدباقر نوبخت، رئیس سازمان برنامه و بودجه، در حاشیه جلسه (14 آذر) هیئت دولت و در جمع خبرنگاران گفت: آنچه برای نرخ تسعیر ارز پیش‌بینی شده، 14 میلیارد دلار که با ارز 4200 تومانی است.

محمد باقر نوبخت

 

وی درباره ارسال لایحه بودجه 98 به مجلس گفت: 15 آذر بودجه را به مجلس ارسال خواهیم کرد، هرچند نمایندگان محترم برای سرکشی به حوزه‌های انتخابیه تا ده روز آینده تعطیل خواهند بود و مجلس جلسه علنی ندارد، اما دولت طبق آیین نامه داخلی با تلاش فراوان و حتی جلسات فوق‌العاده چه در دولت و چه در سازمان برنامه و بودجه لایحه را در 14 جلد ارسال می‌کنیم.

بیشتر بخوانید:

 

نوبخت درخصوص قیمت حامل‌های انرژی در سال 98 تصریح کرد: قیمت بنزین تغییر نکرده است. قیمت نفت هم به طور متوسط 54 دلار در نظر گرفته شده است. باید توضیح دهم که هیچ کدام از این ارقام در بودجه نمی‌آید، مبانی محاسباتی ما این ارقام است.

معاون رئیس جمهور با بیان اینکه فردا در نشست خبری به صورت تفصیل درباره بودجه سخن خواهم گفت،‌ اظهار داشت: در بودجه سال 98 قیمت پایه ارز 5800 تومان نیست، آنچه که برای نرخ تسعیر در نظر گرفته شد با ارز 4200 تومان است. اگر ارز دیگری باقی بماند که چون عمده ارزی که سهم دولت است در همین حدود است، بقیه را بانک مرکزی برای تنظیم بازار نیما بخواهد مداخله کند، با همان نرخ ارز نیما خواهد بود؛ البته مقدار این تفاوت چند میلیارد دلار بیش‌تر نیست.

نوبخت درباره افزایش 20 درصدی حقوق کارمندان نیز اظهار داشت: نظر دوستان مجلس این است که به صورت پلکانی حقوق کارمندان دولت افزایش یابد. آن‌هایی که حقوق ‌های بیش‌تری می گیرند  درصد رشدشان کم‌تر و آن‌هایی که کمتر می‌گیرند تا 20 درصد افزایش یابد، البته برخی از گروه های شغلی بیش‌ از 20 در صد سال آینده افزایش پیدا می کند.

وی درباره سرنوشت یارانه‌بگیران ثروتمند در سال 98 نیز گفت: حذف یارانه ثروتمندان امسال هم در دستور کار بود. از آنجایی که نیاز به اطلاعات بیش تر است امسال در جهت اجرایی کردن این امر توزیع یارانه‌ها را استانی کرده‌ایم. هر استان به میزان تعداد افرادی که یارانه بگیر هستند آن مبالغ را دریافت می‌کنند و با توجه به شناخت دقیق تری که دارند می‌توانند خودشان به افرادی که استحقاق دریافت یارانه را دارند اختصاص دهند. بقیه را هم صرف امور استان کنند.

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000