ولادت امام حسن عسکری (ع)
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
دکتر لاریجانی در دیدار با نایب رئیس مجلس ملی چین مطرح کرد:

افزایش رویکرد تجاری ایران به چین بعد از خروج آمریکا از برجام

سرویس حوزه ریاست
اگر آمریکا تخلف کند و سایر کشورهای عضو اقدامی نکنند، برجام فایده ای برای ایران نخواهد داشت از این رو نقش چین، روسیه و کشورهای اروپایی در حفظ پیمان هسته ای بسیار مهم ارزیابی می شود.
جمعه 16 آذر 1397 ساعت 11:17
افزایش رویکرد تجاری ایران به چین بعد از خروج آمریکا از برجام اگر آمریکا تخلف کند و سایر کشورهای عضو اقدامی نکنند، برجام فایده ای برای ایران نخواهد داشت از این رو نقش چین، روسیه و کشورهای اروپایی در حفظ پیمان هسته ای بسیار مهم ارزیابی می شود. http://cdn.icana.ir/d/019/201812109697882690.jpg افزایش,رویکرد,تجاری,ایران,به,چین,بعد,از,خروج,آمریکا,از,برجام Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، دکتر علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی عصر پنجشنبه، 15 آذرماه با چن زو نایب رئیس مجلس ملی جمهوری خلق چین که برای حضور در دومین کنفرانس رؤسای مجالس 6 کشور آسیایی برای مقابله با تروریسم به ایران سفر کرده است، دیدار و گفت و گو کرد.

دکتر لاریجانی در این دیدار با اشاره به نقش مهم چین در شرایط پیچیده کنونی منطقه و بین الملل گفت: خوشبختانه روابط ایران و چین در سطح بالایی قرار دارد و رایزنی های سیاسی دو کشور در سطوح مختلف نشان دهنده عمق روابط است.

 

دیدار نایب رئیس مجلس ملی جمهوری خلق چین با دکتر لاریجانی

 

رئیس مجلس شورای اسلامی در ادامه با تأکید بر ضرورت حفظ برجام از سوی سایر کشورهای عضو گروه 1+5 بعد از خروج آمریکا از برجام، اظهار کرد: اگر آمریکا تخلف کند و سایر کشورهای عضو اقدامی نکنند، برجام فایده ای برای ایران نخواهد داشت از این رو نقش شما، روسیه و کشورهای اروپایی در حفظ پیمان هسته ای بسیار مهم ارزیابی می شود.

دکتر لاریجانی در ادامه تصریح کرد: همکاری های 6 کشور ایران، چین، پاکستان، ترکیه، روسیه و افغانستان در مقابله با تروریسم بسیار مهم است به ویژه اینکه آمریکا طی سال گذشته اقدام به انتقال تعدادی زیادی از داعشی ها به افغانستان کرده که می تواند مجددا همان دردسری را که در عراق و سوریه به وجود آورد در مناطق دیگری از آسیا به وجود بیاورد.

 

دیدار نایب رئیس مجلس ملی جمهوری خلق چین با دکتر لاریجانی

 

نایب رئس مجلس ملی چین: چین برای حفظ برجام تلاش می‌کند/ آمادگی چین برای افزایش سرمایه‌گذاری در ایران

چن زو نایب رئیس مجلس ملی جمهوری خلق چین ضمن ابلاغ سلام رئیس کنگره ملی خلق چین و تشکر از پذیرایی گرم جمهوری اسلامی و با اشاره به نقش ریاست مجلس در سیاستگذاری در حوزه های مختلف، گفت: حفظ ثبات و تقویت همکاری های تجاری در حوزه عملیاتی مهم بوده و امیدواریم با تلاش کشورها، کنفرانس مجالس 6 کشور با موفقیت برگزار شود.

نایب رئیس مجلس ملی چین در ادامه سفرهای دوجانبه میان ایران و چین را در ارتقای سطح روابط مثمر ثمر دانست و افزود: علیرغم وضعیت خاص منطقه ای و بین المللی، هدف چین برقراری روابط درازمدت با ایران است و امیدواریم با همکاری با طرف ایرانی همکاری ها در حوزه منطقه ای و بین المللی را افزایش دهیم.

وی در ادامه ضمن ابراز حمایت چین از توافق هسته ای، بیان داشت: چین برای حفظ برجام تلاش کرده چرا که ایران طی سال ها بزرگ ترین شریک تجاری چین بوده و تفاهم نامه های همکاری زیادی میان دو کشور وجود دارد.

 

دیدار نایب رئیس مجلس ملی جمهوری خلق چین با دکتر لاریجانی

 

چن زو در ادامه از تمایل چین برای سرمایه گذاری در حوزه های مختلف در ایران خبر داد و افزود: چین در پروژه های عمرانی مختلفی در ایران حضور دارد و قطعا مشکل همکاری های بانکی را که دغدغه ایران است پیگیری خواهیم کرد.

نایب رئیس مجلس ملی چین در ادامه با اشاره به موضوع کنفرانس 6 کشور آسیایی برای مقابله با تروریسم واقع شود، عنوان کرد: در سال های اخیر ایران و چین همکاری های خوبی برای مبارزه با تروریسم داشته اند.

وی ادامه داد: لازم است پارلمان های دو کشور در حوزه تبادل تجربیات و قانونگذاری ها به خصوص اصلاح قوانین فی مابین و امضای تفاهم نامه های بیشتر با یکدیگر همکاری بیشتری داشته و در این زمینه اقدام عملی صورت دهند.

نایب رئیس مجلس ملی جمهوری خلق چین در پایان درباره موضوع روابط دو کره خاطرنشان ساخت: همکاری‌ها میان کره جنوبی و شمالی افزایش یافته و چین همواره خواستار برقراری ثبات در شبه جزیره کره است و در این راستا اقدام می کند./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر