هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
نماینده فسا تاکید کرد:

دفاع مقدس انقلاب اسلامی را بیمه کرد

سرویس سیاسی
**نماینده مردم فسا در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: دوران دفاع مقدس توانست انقلاب اسلامی نو پا را بیمه و آبدیده کند.
سه‌شنبه 31 شهریور 1388 ساعت 14:15

"محمد حسن دوگانی" در گفتگو با خبرنگار خانه ملت ضمن تبریک هفته دفاع مقدس گفت: دفاع مقدس یکی از ارزشمند‌ترین رخداد‌هایی بود که در تاریخ انقلاب اسلامی اتفاق افتاده بود.

وی افزود: حزب بعث عراق به سرکردگی آمریکا تلاش کرد تا انقلاب اسلامی نوپا را به نحوی از بین ببرند به همین دلیل به مرزهای ایران حمله کردند.

نماینده فسا ادامه داد: خوشبختانه با مقاومت و ایستادگی رزمندگان و نیروهای ارتشی، سپاهی‌ و بسیجی به رهبری حضرت امام(ره) نتوانستند به اهدف خود برسند.

دوگانی با بیان این که هشت سال دفاع مقدس دستاوردهای مهمی برای کشور به همراه داشت، خاطرنشان ساخت: این دوران در حقیقت انقلاب اسلامی و ارزش‌های آن را در آغاز کارش بیمه کرده و از بسیاری از آسیب‌های اجتماعی و فرهنگی نجات داد.

وی با بیان اینکه فرهنگ دفاع مقدس فرهنگ بسیجی و فرهنگ مبارزه، شهادت و ایثار توانست در طول هشت سال جنگ تحمیلی توانست کشورمان را آبدیده کند، تصریح کرد: جوانان و نیروهای انتظامی، نظامی و بسیجیان توانستند در طول هشت سال دفاع مقدس با یک بافت منسجم در مقابل دشمن بایستند.

وی گفت: نظام ما به برکت این دوران توانست به یکی از مستحکم‌ترین و قویترین و مقتدر‌ترین نظام‌های منطقه تبدیل شود و امروز شاهدیم که دشمن از همین قدرت، ایثار و فرهنگ دفاع مقدس که بر سرتاسر جامعه گسترش پیدا کرده و الگویی برای کشورهای اسلامی و منطقه تبدیل شده می‌ترسد که این فرهنگ به دیگر کشورها اشاعه پیدا کند.

وی افزود: مسئولان کشور باید با سرمایه‌گذاری از طرق مختلف و زنده نگاه داشتن فرهنگ بسیجی، ایثار و شجاعت، فرهنگ دوران دفاع مقدس را به نسل جدید انقلاب که شاهد آن روزها نبودند منتقل کنند.

دوگانی تصریح کرد: این فرهنگ باید در آموزش و پرورش، حوزه‌های علمیه، دانشگاه‌ها کارهای فرهنگی و آموزشی و تدوین کتبی در این زمینه تبلیغ شود. همچنین از طریق صداوسیما می‌توان با تهیه فیلم‌هایی در این زمینه این فرهنگ را به نسل جدید منتقل کرد.

وی گفت: می‌توان با سرمایه‌گذاری این فرهنگ را حفظ کرد و در بین نسل‌ جوان و نوجوانی که آن زمان در صحنه‌ نبودند زنده نگاه داشت و این امر جلوگیری از تهاجم فرهنگی بدون تقویت فرهنگ اصیل و غنی اسلامی و اشاعه آن ممکن نیست زیرا فرهنگ بیگانه می‌تواند به مرور زمان فرهنگ این دوران را از یاد و خاطرات جوانان ما پاک کند که بایستی تلاش کنیم این اتفاق نیفتد.

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000