هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
دهمرده مطرح کرد:

دانشجو مطالبه گر نباشد دیگر دانشجو نیست

سرویس فرهنگی
عضوکمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس معتقد است باید به دانشجویان بها داده و به آن‌ها اعتماد کنیم در این صورت می‌توان شاهد مشارکت بیشتر آن‌ها در حوزه‌های مختلف فعالیت‌های دانشجویی شویم.
جمعه 16 آذر 1397 ساعت 15:40
دانشجو مطالبه گر نباشد دیگر دانشجو نیست عضوکمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس معتقد است باید به دانشجویان بها داده و به آن‌ها اعتماد کنیم در این صورت می‌توان شاهد مشارکت بیشتر آن‌ها در حوزه‌های مختلف فعالیت‌های دانشجویی شویم. http://cdn.icana.ir/d/019/53921.jpg دانشجو,مطالبه,گر,نباشد,دیگر,دانشجو,نیست Icana

حبیب اله دهمرده در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت   با اشاره به دغدغه و نیاز دانشجویان، گفت: باید زمینه استفاده از توان و استعداد دانشجویان فراهم شود. مادامی که به آنها اعتماد نکنیم نمی‌توانیم به درستی از ظرفیت و پتانسیل آنها بهره ببریم؛ بایستی مردم و حکومت باید به دانشجویان اعتماد و اطمینان کنند تا آنها نیز وظیفه شناس و مسئولیت‌پذیر شوند.

نماینده مردم زابل، زهک و هیرمند در مجلس شورای اسلامی با اشاره به تجربه‌های خود در منصب ریاست دانشگاه سیستان و بلوچستان، بیان کرد: زمانی که رییس دانشگاه سیستان و بلوپستان بودم بسیاری از کارها مانند مشاوره، پروژه‌های تحقیقاتی و... را به دانشجویان واگذار می‌کردم با این اقدام نه تنها اعتماد به نفس دانشجویان افزایش پیدا می‌کرد بلکه می‌توانستند برای ورود به بازار کار و جامعه نیز تجربه کافی به دست آورده و آماده شوند.

اگر فردی به دنبال کسب علم باشد باید تمام توان خود را به کار ببندد

وی با بیان اینکه اگر فردی به دنبال کسب علم باشد باید تمام توان خود را به کار ببندد، ادامه داد: از آنجایی که در سیستان و بلوچستان امکانات آموزشی محدود بود گاهی ناچار می‌شدم برای ادامه تحصیل از رودخانه هیرمند عبور کنم علیرغم تمام سختی در دانشگاه اصفهان در رشته ریاضی پذیرفته شدم و به علت تلاش بسیار از دانشگاه آکسفورد انگلستان بورسیه برای کارشناسی ارشد دریافت کردم.

باید به دانشجویان بها بدهیم و به آن‌ها اعتماد کنیم تا دانشجویان به این باور قلبی برسند که مسئولان دانشگاه در کنار آن‌ها هستند نه در مقابل آن‌ها

باید به دانشجویان اعتماد کرد و به آنها فرصت داد

این نماینده مردم در مجلس دهم با بیان اینکه باید به دانشجویان اعتماد کرد و به آنها فرصت داد، خاطرنشان کرد: باید به دانشجویان بها بدهیم و به آن‌ها اعتماد کنیم تا دانشجویان به این باور قلبی برسند که مسئولان دانشگاه در کنار آن‌ها هستند نه در مقابل آن‌ها. وقتی این نوع احساس در بین بدنه دانشجویی ایجاد شود می‌توانیم شاهد مشارکت بیشتر آن‌ها در حوزه‌های مختلف فعالیت‌های دانشجویی شویم.

ضرورت بازدید مسئولان دانشگاهی از سلف‌ها و خوابگاه‌های دانشجویی

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس اظهار کرد: باید مسئولان دانشگاهی از سلف‌های دانشجویی و خوابگاه‌ها بازدید کنند تا از نزدیک با مشکلات و دغدغه‌های این قشر جوان آشنا شوند. تا زمانی که از مطالبات و خواسته‌های آنها آگاه نباشیم نمی توانیم به درستی زمینه‌های رضایتمندی را برای دانشجویان ایجاد کنیم.

باید دانشجویان را برای گرفتن مسئولیت‌های مختلف کشورآماده کرد

وی با تاکید بر اهمیت و ضرورت اعتماد مسئولان دانشگاهی و کشوری به دانشجویان، عنوان کرد: چه بخواهیم و چه نخواهیم همین دانشجویان طی چند سال آینده زمامدار امور کشورخواهند شد، بنابراین باید به دانشجویان و جوانان اعتماد  کرده و آنان را برای گرفتن مسندها و مسئولیت‌های مختلف کشورآماده کرد.

اگر دانشجو مطالبه گر نباشد دیگر دانشجو نیست

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی لازمه فراهم آمدن بستر مشارکت دانشجویان در فعالیت‌های فوق برنامه را اعتماد به دانشجو و افکار و عقاید مختلف و متفاوت دانست و ادامه داد: البته دانشجویی که مطالبه گر نباشد دیگر دانشجو نیست، چراکه وقتی از دانشجو به عنوان چشم بیدار جامعه یاد می‌شود باید بتواند مسائل جامعه را مانند آیینه انعکاس داده و به تمام مسائل پیرامون خود واکنش نشان دهد./

پایان پیام

 

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000