انتخابات ریاست جمهوری
1386/08/13 12:03:00
سرویس اقتصادی

مرادی: تاثیر بالا رفتن قیمت نفت بر روی مشتقاتی که از خارج وارد می کنیم بیشتر است

تاثیر بالا رفتن قیمت نفت در بازارهای جهانی بر روی کالاهای مشتقاتی که کشور ما باید از خارج تهیه کند، بیشتر است.

"حسن مرادی" عضو کمیسیون انرژی مجلس در گفتگو با خبرنگار خانه ملت در مورد دلایل بالارفتن قیمت نفت در بازارهای جهانی گفت: پایین آمدن قیمت دلار، فرارسیدن فصل سرما، تنش های سیاسی، کاهش ظرفیت تولید از جمله دلایل بالا رفتن قیمت نفت در بازارهای جهانی می باشد.

عضو کمیسیون انرژی در ارتباط با تنش های سیاسی و تاثیرش بر روی قیمت نفت گفت: تنش های سیاسی باعث بالا رفتن قیمت نفت شده از جمله در ترکیه و عراق و تا این تنش ها برطرف نشود بالارفتن قیمت نفت همچنان ادامه خواهد داشت.

وی در ادامه با اشاره به کاهش ظرفیت تولید گفت: کاهش یا ثابت ماندن ظرفیت تولید کشورها باعث بالا رفتن قیمت نفت می شود زیرا همچنان که ظرفیت تولید کشورها ثابت است و یا با کاهش تولید مواجه ایم، تقاضای جامعه جهانی جهت خرید نفت بالا می رود بنابراین ظرفیت تولید و پالایش نمی تواند با ظرفیت مصرف برابری کند و خود بخود قیمت ها بالا می رود.

"حسن مرادی" در ارتباط با بالا رفتن قیمت نفت و تاثیر آن برروی اقتصاد کشورمان گفت: ما از جنبه درآمد صادراتی متنفع می شویم اما هنگامی که مجبوریم کالایی را همانند بنزین از خارج وارد کنیم باید به قیمت بالاتری بخریم.

وی گفت: تاثیر بالا رفتن قیمت نفت در بازارهای جهان بر روی کالاهای مشتقاتی که مجبوریم از خارج تهیه کنیم بیشتر است زیرا ما برای پالایش، برخی از مشتقات را باید بخریم و به عنوان افزودنی اضافه نماییم که خودبخود بر روی بنزین و گازوئیل تاثیر می گذارد و بخشی از درآمد ما را خنثی می کند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet