شهادت حضرت فاطمه معصومه (س)
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
رییس کمیسیون کشاورزی:

دولت از واردات محصولات غیر استاندارد جلوگیری کند

سرویس اقتصادی
**رئیس کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: وزارت‌های جهاد کشاورزی و بازرگانی موظف هستند از ورود محصولات کشاورزی غیر استاندارد جلوگیری کنند.
سه‌شنبه 31 شهریور 1388 ساعت 09:48

"عباسی رجایی" در گفتگو با خبرنگار خانه ملت، با بیان اینکه واردات محصولات کشاورزی باید ویژگی‌های لازم را داشته باشند. اظهار داشت: قبلا نیز تاکید شده است که سازمان حفظ نباتات و وزارت بازرگانی وظیفه دارند تا تمام کالاهایی را که وراد کشور می‌شوند دارای استاندارد ملی باشند.

وی تصریح کرد: موسسه استاندارد باید برای کالاهای وارداتی گواهی سلامت صادر کند و از کشورهای مبدا گواهی سلامت بگیرند و تایید شوند.

رئیس کمیسیون کشاورزی خاطرنشان کرد: البته گواهی سلامت و تاییدیه سلامت از سوی سازمان ذی‌ربط جزو وظایفه ذاتی آنها است و برای وزارت کشاورزی و بازرگانی و سازمان‌های دولتی موظف هستند از ورود محصولات کشاورزی غیر استاندارد جلوگیری به عمل آورند.

رجایی در خصوص واردات برنج‌های دارای سم آرسنیک گفت: دلیلی برای اثبات این بحث نداریم اما باید این مساله از طریق موسسه استاندارد پیگیری شود و در صورت صحت محصولات غیر استاندارد به کشور مبدا مرجوع شود.

رجایی افزود: در طرح افزایش بهره‌وری و ماده قانون آن اعلام شده است که کلیه واردات بایستی دارای مجوز از وزارت جهاد کشاورزی داشته باشند و دوم آنکه تعرفه موثر برای آنها اعمال شود تا همواره کالاهای وارداتی نسبت به تولید داخل تاثیر کمتری داشته باشند.

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000