هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
کاظمی:

سازمان های بین المللی امتحان بدی پس داده‌اند/ در قطعنامه 2231 بحث مسایل موشکی را مطرح نشده است

سرویس سیاسی
نایب رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی گفت:سازمان های بین المللی در موضوع تحریم های یکجانبه علیه ایران ثابت کردند که هیچ قدرت دفاعی از آرای خودشان هم ندارند.
یکشنبه 18 آذر 1397 ساعت 15:03
سازمان های بین المللی امتحان بدی پس داده‌اند/ در قطعنامه 2231 بحث مسایل موشکی را مطرح نشده است نایب رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی گفت:سازمان های بین المللی در موضوع تحریم های یکجانبه علیه ایران ثابت کردند که هیچ قدرت دفاعی از آرای خودشان هم ندارند. http://cdn.icana.ir/d/019/201609103889712205.jpg سازمان,های,بین,المللی,امتحان,بدی,پس,داده‌اند/,در,قطعنامه,2231,بحث,مسایل,موشکی,را,مطرح,نشده,است Icana

محمد کاظمی درگفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت ضمن اشاره به سیاست‌های یک بام دو هوایی شورای امنیت سازمان ملل متحد در مورد کشورها گفت:هر کشوری مجاز به تقویت سیستم دفاعی خود است و هیچ کشوری بدون رقیب و دشمن نیست.

وی افزود:جمهوری اسلامی هم مثل همه سایر کشورها سیستم دفاعی خود را تجهیز و تقویت می کنیم و نگاه شورای امنیت و سازمان های وابسته به سازمان ملل ،نگاهی دوگانه و تبعیض آمیزی است و این موضوع  کاملاً روشن شده است.

بیشتر بخوانید:

 

چرا دبیرکل سازمان ملل متحد در مقابل رای دیوان بین المللی دادگستری لاهه  موضع نگرفت؟

نماینده مردم ملایر درمجلس شورای اسلامی در ادامه سوالی را مطرح کرد:از دبیرکل سازمان ملل متحد سوال می کنم که در مقابل رای دیوان بین المللی دادگستری لاهه که نهادی قضایی و مربوط به سازمان ملل است و آمریکا را محکوم کرد و به آمریکا گفت شما حق ندارید تحریم‌ها را برگزار کنید؛چرا موضع نگرفت؟چرا شورای امنیت از آمریکا نخواست تا این رای اجرا شود؟ آیا سازمان های بین المللی فقط دکور هستند و یا می‌خواهند نقش موثری در رفع اختلافات بین کشورها داشته باشند.

عضوفراکسیون امید مجلس با بیان اینکه حرکت اخیر شورای امنیت هم در راستای موضوع رای دادگاه لاهه علیه آمریکا قابل تفسیر است، مطرح کرد:نگاه تبعیض آمیز باعث می شود که به درخواست یک کشور جلسه شورای امنیت تشکیل شود،چه بسا در آنجا هم نتیجه مثبتی برای ما نداشته باشد.

سازمان های بین المللی امتحان بدی پس داده‌اند

کاظمی بابیان اینکه سازمان های بین المللی امتحان بدی پس داده‌اند،تصریح کرد:سازمان های بین المللی به خصوص در رابطه با بحث تحریم ها ثابت کردند که هیچ قدرت دفاعی از آرای خودشان هم ندارند، این باعث تاسف است.

نایب رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی،اظهارکرد:در توافقنامه و قطعنامه 2231به هیچ وجه بحث مسایل موشکی را مطرح نکرده ایم،ما هر اقدامی انجام می دهیم در چارچوب قطعنامه ها است و این ادعای مقامات آمریکایی و اروپایی بی اساس است.

گفتنی است؛قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت پس از ۱۲ سال گفتگو در مورد فعالیت‌های هسته‌ای ایران با اعضای گروه ۱+۵ در تاریخ ۲۳ تیرماه ۱۳۹۴ توسط تیم مذاکره‌کننده از مسؤولان وزارت خارجه به ریاست وزیر امور خارجه محمدجواد ظریف،کشور ایران موفق به توافق هسته‌ای با گروه ۱+۵ شد. پس از آن این توافق در تاریخ ۲۹ تیر ماه ۱۳۹۴ در شورای امنیت به رأی گذاشته شد که با تصویب آن در آن شورا تبدیل به قطعنامهٔ ۲۲۳۱ گردید که همراه با تصویب آن هر شش قطعنامه قبلی که علیه ایران صادر شده و منجر به تحریم‌های وسیع در رابطه با موضوع هسته‌ای علیه این کشور شده بود را ملغی کرد./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط