هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
شاعری:

پروژه خیالی انتقال آب خزر به سمنان/ رئیس جمهور وعده پروژه‌های غیرعملیاتی را ندهد

سرویس اجتماعی
عضو هیات رئیسه کمیسیون کشاوزی مجلس با تاکید بر اینکه انتقال آب خزر به سمنان خیال و توهمی بیش نیست، گفت: رئیس جمهور وعده های زیادی به مردم داده که اغلب آنها را عملیاتی نکرده بنابراین بهتر است پروژه انتقال آب خزر را نیز به بوته فراموشی بسپارد.
یکشنبه 18 آذر 1397 ساعت 15:15
پروژه خیالی انتقال آب خزر به سمنان/ رئیس جمهور وعده پروژه‌های غیرعملیاتی را ندهد عضو هیات رئیسه کمیسیون کشاوزی مجلس با تاکید بر اینکه انتقال آب خزر به سمنان خیال و توهمی بیش نیست، گفت: رئیس جمهور وعده های زیادی به مردم داده که اغلب آنها را عملیاتی نکرده بنابراین بهتر است پروژه انتقال آب خزر را نیز به بوته فراموشی بسپارد. http://cdn.icana.ir/d/019/201812100464339036.jpg پروژه,خیالی,انتقال,آب,خزر,به,سمنان/,رئیس,جمهور,وعده,پروژه‌های,غیرعملیاتی,را,ندهد Icana

علی‌محمد شاعری در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با بیان اینکه پس روی 20 ساله اخیر آب خزر باعث شده حدود 130 سانتی متر از سطح آب دریای خزر کاهش و تراز آب آن از منهای 25.7 متر به حدود منهای 27 متر برسد، گفت: روند کاهشی آب خزر طی 20 سال گذشته شروع شده و همچنان ادامه دارد که به طور قطع با انتقال آب آن به فلات مرکزی این روند کاهشی افزایش و همچنین با افزایش شوری و دمای آب خزر مواجه خواهیم شد.

تکرار فاجعه خشک شدن ارومیه در خزر/ آسیب به تاسیسات و زیستگاه های محیط زیست با انتقال آب خزر

نماینده مردم نکا، بهشهر و گلوگاه در مجلس شورای اسلامی، با هشدار نسبت به اینکه با انتقال آب خزر تاسیسات موجود در دریای خزر مانند بنادر و نیروگاه ها و همچنین زیستگاه های بسیار حیاتی مانند تالاب میانکاله، خلیج گرگان، گمیشان و انزلی و سایر زیستگاه های حساس نابود خواهد شد، افزود: با این اقدام اقتصاد و محیط زیست شمال از بین می رود و دریای خزر که به عنوان یکی از جذاب ترین حوزه برای گردشگری و توسعه کشور به شمار می رود آسیب جدی خواهد دید و فاجعه خشک شدن ارومیه در خزر تکرار خواهد شد.

وی با تاکید بر اینکه پروژه انتقال آب خزر غیرکارشناسی و اقدامی ضد زیست محیطی است است، گفت: 10 سال پیش رئیس جمهور دولت دهم چون سمنانی بود و تعصب سمنانی داشت این پروژه را کلنگ زنی کرد در حالی که روسای جمهور باید میان استان ها تبعیض قائل نشود و رئیس جمهور کشور باشند.

این نماینده مردم در مجلس دهم با بیان اینکه رئیس جمهور به هیچ وجه نباید اجازه اجرای طرح های غیرکارشناسی در کشور را صادر کند، تصریح کرد: اجرای این طرح ها هزینه های زیادی را به همراه داشته و هیچ منفعت و سودی برای ملت ندارد؛ مردم شمال از 10 سال گذشته تاکنون اجازه اجرای این پروژه را ندادند و به طور قطع از این به بعد نیز اجازه اجرای آن را نخواهند داد.

رئیس جمهور وعده اجرای طرح ها و پروژه هایی که امکان عملیاتی شدنشان نیست را به مردم ندهد

شاعری با یادآوری اینکه رئیس جمهور وعده اجرای طرح ها و پروژه هایی که امکان عملیاتی شدن آن مسیر نیست را به مردم ندهد، افزود: آقای روحانی طی این سال ها وعده های زیادی به مردم داد که اغلب آنها را عملیاتی نکرده بهتر است عملیاتی کردن وعده انتقال آب را نیز مانند تمامی وعده های تحقق نیافته به بوته فراموشی بسپارد.

رئیس جمهور وعده احیای دریاچه ارومیه را داد اما در حال حاضر حال خوبی ندارد

عضو هیات رئیسه کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: رئیس جمهور وعده احیای دریاچه ارومیه را داد اما در حال حاضر حال خوبی ندارد و در حال حاضر نیز بحث انتقال آب خزر را پیگیری می کند که بی شک اگر این پروژه محقق شود خزر به کانون ریزگردها تبدیل خواهد شد که تهدیدی جدی برای توسعه کشور،  محیط زیست و سلامت خواهد بود.

شمالی ها و دوستداران طبیعت و محیط زیست اجازه اجرای این پروژه ضد محیط زیستی و غیرکارشناسی را نخواهند داد/ روحانی از مردم عذرخواهی کند

این نماینده مردم در مجلس دهم، افزود: شمالی ها و دوستداران طبیعت و محیط زیست اجازه اجرای این پروژه ضد محیط زیستی و غیرکارشناسی را نخواهند داد متاسفانه رئیس جمهور با موضع گیری خود مردم شمال را در مقابل خود قرار داده و احساسات مردم را جریحه دار کرده است در این رابطه می طلبد از مردم شمال عذرخواهی کند.

شاعری ادامه داد: طی سال های آینده از اغلب مناطق کشور رئیس جمهور داریم و اینکه بخواهند هر کدام به دنبال تامین حق آبه مناطق خود باشند صورت خوشی ندارد.

رئیس جمهور پیگیر انتقال آب خلیج فارس و دریای عمان به سمنان باشد زیرا این پروژه با هزینه و تبعات کمتر اجرا می شود اما انتقال آب خزر خیالی بیش نیست

انتقال آب خزر به سمنان توهم و خیالی بیش نیست/رئیس جمهور پیگیر انتقال آب خلیج فارس و دریای عمان به سمنان باشد

عضو هیات رئیسه کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی یادآور شد: به رئیس جمهور توصیه می کنم پیگیر انتقال آب خلیج فارس و دریای عمان به سمنان باشد زیرا 60 درصد این پروژه اجرا شده و تا یزد رسیده است؛ این پروژه با هزینه و تبعات کمتر اجرا می شود اما انتقال آب خزر به سمنان توهم و خیالی بیش نیست./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر