هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
کمالی پور:

ممانعت از ورود بازرسان بهزیستی به مهدکودک‌ها با برخورد قضایی روبرو می‌شود

سرویس اجتماعی
عضوهیات رئیسه کمیسیون حقوقی وقضایی مجلس، از بهزیستی خواست تا مهدکودک‌هایی که مانع از ورود بازرسان این سازمان می‌شوند را بلافاصله به دستگاه قضایی معرفی کند.
سه‌شنبه 20 آذر 1397 ساعت 13:27
ممانعت از ورود بازرسان بهزیستی به مهدکودک‌ها با برخورد قضایی روبرو می‌شود عضوهیات رئیسه کمیسیون حقوقی وقضایی مجلس، از بهزیستی خواست تا مهدکودک‌هایی که مانع از ورود بازرسان این سازمان می‌شوند را بلافاصله به دستگاه قضایی معرفی کند. http://cdn.icana.ir/d/019/201707106442369947.jpg ممانعت,از,ورود,بازرسان,بهزیستی,به,مهدکودک‌ها,با,برخورد,قضایی,روبرو,می‌شود Icana

یحیی کمالی پور در گفت‌‍وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت ، در واکنش به اظهارنظر مدیرعامل سازمان بهزیستی استان تهران مبنی بر اینکه تخلف‌هایی در برخی مهدکودک‌ها صورت می‌گیرد، اما به بازرسان این سازمان مجوز ورود به این مراکز داده نمی‌شود، گفت: هر صنفی که تصمیم بگیرد مرکزی تاسیس کرده و عهده‌دار بخشی از خدمات عمومی کشور شود، الزاما باید از مسیر قانونی مجوز دریافت کند و این امر قابل پذیرش نیست که موسساتی بدون اخذ مجوز قانونی به ارائه خدمات عمومی بپردازند.

 

فعالیت مهدکودک‌ها باید به طور دقیق کنترل شود

نماینده مردم جیرفت و عنرآباد در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: در حوزه نگهداری از اطفال به دلیل اینکه ذهن آنها مهیای فراگیری هر چیزی است و این امکان وجود دارد که مسائلی فراتر از آنچه باید به اطفال آموزش داده شود، مطرح شده یا رفتاری از برخی متولیان سر بزند که مغایر با شئونات اسلامی باشد، مطمئنا باید فعالیت موسساتی که در این زمینه فعالیت دارند تحت نظارت، کنترل و مدیریت یک مجموعه‌ای باشد.

 

بروز هر گونه تخلف در مهدکودک‌ها باعث تعطیلی این مراکز می‌شود

وی تصریح کرد: ما برای نظارت بر روند فعالیت مهدکودک‌ها خلاء قانونی نداریم، اما این مراکز باید برای فعالیت از سازمان بهزیستی کشور مجوز دریافت کنند و چنانچه این سازمان متوجه شود که در هر جایی کانون‌ها و موسساتی تشکیل شده‌اند که بدون دریافت مجوز قانونی فعالیت می‌کنند، می‌تواند بر اساس قانون به دستگاه قضایی گزارش دهد تا این مراکز تعطیل شوند.

کمالی‌پور خاطرنشان کرد: اگر مهدکودک‌ها مرتکب تخلفی هم شده باشند، به تناسب تخلفی که انجام داده‌اند، قابلیت برخورد با آنها از نظر حقوقی و قضایی وجود دارد، ضمن اینکه اگر بهزیستی اعلام کرده که تعدادی از مهدکودک‌ها فاقد مجوز قانونی هستند به تعلل خود این سازمان برمی‌گردد.

این نماینده مردم در مجلس دهم، یادآور شد: بی‌تردید سازمان بهزیستی باید به عنوان متولی، این حوزه را کنترل و مدیریت کند و چنانچه با تخلفی در روند فعالیت مهدکودک‌ها مواجه شد، بلافاصله گزارش دهد تا با آنها برخورد شود.

 

بهزیستی مقاومت مسئولان مهدکودک‌ها در برابر ورود بازرسان را به سرعت گزارش دهد

عضو هیات رئیسه کمیسیون حقوقی وقضایی مجلس شورای اسلامی، تاکید کرد: بازرسان سازمان بهزیستی می‌توانند به مهدکودک‌ها وارد شوند و اگر این مراکز امور مرتبط با وظایف این سازمان را انجام می‌دهند، نباید مانع ورود آنها شوند، بنابراین چنانچه مانع از ورود بازرسان شدند باید از این موضوع گزارش تهیه شده و به دستگاه قضایی اعلام شود تا با مجوز قضایی از این مراکز بازدید کنند./

 

 

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000