سال ۹۸ سال رونق تولید
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
کاظمی مطرح کرد؛

طرح ارتش اروپایی بیانگر تنش‌ سیاسی بین اروپا و واشنگتن/قاره سبز نسبت به اتخاد منافع مشترک با آمریکا تردید دارد

سرویس سیاسی
نایب رئیس کمسیون قضایی و حقوقی مجلس اعتقاد دارد پیشنهاد رییس جمهور فرانسه مبنی بر ضرورت ایجاد ارتش مستقل اروپایی در راستای افزایش تنش های سیاسی بوجود آمده میان اروپا و آمریکا است.
دوشنبه 19 آذر 1397 ساعت 15:13
طرح ارتش اروپایی بیانگر تنش‌ سیاسی بین اروپا و واشنگتن/قاره سبز نسبت به اتخاد منافع مشترک با آمریکا تردید دارد نایب رئیس کمسیون قضایی و حقوقی مجلس اعتقاد دارد پیشنهاد رییس جمهور فرانسه مبنی بر ضرورت ایجاد ارتش مستقل اروپایی در راستای افزایش تنش های سیاسی بوجود آمده میان اروپا و آمریکا است. http://cdn.icana.ir/d/019/201605103912290608.jpg طرح,ارتش,اروپایی,بیانگر,تنش‌,سیاسی,بین,اروپا,و,واشنگتن/قاره,سبز,نسبت,به,اتخاد,منافع,مشترک,با,آمریکا,تردید,دارد Icana

محمد کاظمی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، در خصوص تنش بوجود آمده میان اتحادیه اروپا و آمریکا و تاکید بر ایجاد ارتش اروپایی، گفت: واشنگتن و اروپا از دیرباز با همدیگر روابط عمیق سیاسی-اقتصادی داشته اند و بر این اساس منافع آنها نیز در مسائل مختلف درهم تنیده است.

نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه طی چند مدت گذشته با اتخاذ رویکرد یکجانبه گرایانه و منفعت طلبانه ترامپ میان روابط قاره سبز و آمریکا تنش بوجود آمده است، تصریح کرد: بر این اساس شاید بتوان خروج ایالات متحده از توافقنامه برجام را اولین گام شکاف بین این دو نام برد که موجب تنش سیاسی زیادی شد.

محمد کاظمی

خروج ترامپ از برجام اروپا را دچار هجمه سیاسی کرد

وی با اشاره به اینکه ترامپ با خروج از توافقنامه یاد شده موجب شد اروپایی ها دجار هجمه سیاسی زیادی شوند و از سوی افکار عمومی دنیا تحت فشار قرار بگیرند، ادامه داد: در واقع رییس جمهور آمریکا به دلیل باج خواهی از اروپا به زیر میز مذاکرات زد و این مهم موجب شد اروپایی ها نسبت به مواضع و منافع مشترک با واشنگتن با دید تردید نگاه کنند.

ترامپ با خروج از توافقنامه یاد شده موجب شد اروپایی ها دجار هجمه سیاسی زیادی شوند و از سوی افکار عمومی دنیا تحت فشار قرار بگیرند

طرح ارتش اروپایی بیانگر تنش‌ سیاسی بین اروپا و واشنگتن است

این نماینده مردم در مجلس دهم با بیان اینکه پیشنهاد رییس جمهور فرانسه مبنی بر ضرورت ایجاد ارتش مستقل اروپایی نیز در راستای افزایش تنش های سیاسی بوجود آمده است، اظهار کرد: در واقع مکرون با طرح این موضوع و البته حمایت برخی کشورمان مانند آلمان به آمریکایی ها هشدار دادند زیرا در این عرصه نیز ترامپ مواضع قلدرمآبانه ای داشت.

ناتو برای اروپا هزینه زیادی را رقم زده است

کاظمی اعتقاد دارد ناتو دیگر کارکرد گذشته را برای اروپایی ها ندارد و فقط موجب شد هزینه ای برای دولت های اروپایی ایجاد کند از این رو در تلاش هستند ارتش مستقلی را شکل دهند.

نایب رئیس کمسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: بنابراین به نظر می رسد روند اختلافات اروپا و آمریکا همچنان ادامه داشته باشد تا در آینده شاهد بروز مواضع جدید از سوی اتحادیه نسبت به دوری از ایالات متحده باشیم./

  • بیشتر بخوانید؛

طرح پیشنهاد ارتش مستقل اروپا به دنبال یکه تازی‌های ترامپ

پایان پیام

کلید واژه ها

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000