هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
بروجردی در دیدار با سفیر کره­ شمالی مطرح کرد:

ضرورت توسعه همکاری­ ها جهت کاهش آثار تحریم­ های ظالمانه آمریکا علیه دو کشور

سرویس بین الملل
رئیس گروه دوستی پارلمانی جمهوری اسلامی ایران-  کره­شمالی گفت: ظرفیت­ های فراوانی در ایران و کره شمالی وجود دارد که باید با برنامه ­ریزی دقیق و مناسب از این فرصت ها در جهت منافع ملی دو کشور بهره برد.
چهارشنبه 21 آذر 1397 ساعت 13:53
ضرورت توسعه همکاری­ ها جهت کاهش آثار تحریم­ های ظالمانه آمریکا علیه دو کشور رئیس گروه دوستی پارلمانی جمهوری اسلامی ایران-  کره­شمالی گفت: ظرفیت­ های فراوانی در ایران و کره شمالی وجود دارد که باید با برنامه ­ریزی دقیق و مناسب از این فرصت ها در جهت منافع ملی دو کشور بهره برد. http://cdn.icana.ir/d/019/201812106771622433.jpg ضرورت,توسعه,همکاری­,ها,جهت,کاهش,آثار,تحریم­,های,ظالمانه,آمریکا,علیه,دو,کشور Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، کانگ سام هیون سفیر کره ­شمالی در تهران صبح امروز (چهارشنبه 21 آذر ماه) با علاءالدین بروجردی رئیس گروه دوستی پارلمانی جمهوری اسلامی ایران- کره ­شمالی دیدار و گفت و گو کرد.

بروجردی با مثبت ارزیابی کردن سفر هیأتی از گروه دوستی پارلمانی کشورمان به پیونگ یانگ گفت: ارتباطات پارلمانی میان مجالس دو کشور می­تواند تسهیل کننده مراودات سیاسی، اقتصادی و فرهنگی فیمابین باشد.

 رئیس گروه دوستی پارلمانی جمهوری اسلامی ایران- کره­شمالی بر ضرورت توسعه همکاری­ها در زمینه­های مختلف، جهت کاهش آثار تحریم ­های ظالمانه اعمال شده آمریکا علیه دو کشور تأکید و تصریح کرد: ظرفیت­ های فراوانی در ایران و کره شمالی وجود دارد که باید با برنامه­ ریزی دقیق و مناسب از این فرصت­ ها در جهت منافع ملی دو کشور بهره برد.

بروجردی در پایان بر اهمیت اجرایی شدن توافقات کمیسیون مشترک اقتصادی جمهوری اسلامی ایران و کره شمالی، تبادل دانشجو میان دانشگاه ­های دو کشور، همکاری در بخش معادن، فراهم کردن و تسهیل حضور بخش خصوصی در سرمایه­گذاری­های مشترک، تأسیس نمایشگاه دائمی محصولات ایرانی در کره شمالی تأکید کرد.

در ادامه این دیدار کانگ سام هیون سفیر کره­ شمالی در تهران روابط تاریخی دو کشور را دوستانه و رو به رشد دانست و گفت: استفاده بهینه از بسترهای موجود اقتصادی و کشاورزی در کره­ شمالی و ایران میتواند به گسترش مناسبات هرچه بیشتر منجر گردد.

وی سفر هیأتی از گروه دوستی پارلمانی جمهوری اسلامی ایران به پیونگ یانگ را با اهمیت خواند و افزود: توسعه مراودات میان کشورهای مستقل دنیا در برابر فشار و تحریم­ های آمریکا به ارتقا سطح مناسبات و کاهش آثار تحریم­های اعمال شده کمک خواهد کرد.

سفیرکره ­شمالی در پایان جمهوری اسلامی ایران را کشوری قدرتمند در منطقه و جهان دانست و گفت: پیشرفت­ های نظامی، علمی و فناوری ایران همواره مورد توجه مقامات کره ­شمالی بوده است و از هرگونه همکاری در بخش ­های مختلف با جمهوری اسلامی ایران استقبال و حمایت می­ کنیم./

پایان پیام

کلید واژه ها

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000