هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
در دیدار کواکبیان با رئیس مجلس سنای ایرلند مطرح شد:

ایرلند و اتحادیه اروپا باید در مقابل یکجانبه گرایی آمریکا بایستند

سرویس بین الملل
رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران و ایرلند، گفت: اغلب نابسامانی ها و عدم امنیت در جهان کنونی ناشی از یکجانبه گرایی و سیاست های سلطه جویانه آمریکا است که باید کشورهای مستقل در مقابل آن ایستادگی نمایند.
چهارشنبه 21 آذر 1397 ساعت 15:38
ایرلند و اتحادیه اروپا باید در مقابل یکجانبه گرایی آمریکا بایستند رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران و ایرلند، گفت: اغلب نابسامانی ها و عدم امنیت در جهان کنونی ناشی از یکجانبه گرایی و سیاست های سلطه جویانه آمریکا است که باید کشورهای مستقل در مقابل آن ایستادگی نمایند. http://cdn.icana.ir/d/019/201812108867334308.jpg ایرلند,و,اتحادیه,اروپا,باید,در,مقابل,یکجانبه,گرایی,آمریکا,بایستند Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، مصطفی کواکبیان رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران و ایرلند در ادامه سفر خود در رأس هیات پارلمانی کشورمان به دوبلین با دنیس او داناوان رئیس مجلس سنای ایرلند دیدار و گفتگو کرد.

کواکبیان در ابتدای این دیدار با اشاره به دیدگاه های نزدیک ایران و ایرلند در برخی مسائل منطقه ای و بین المللی گفت: روابط ایران و ایرلند از دیرباز خوب و پایدار بوده و دو کشور در خصوص بسیاری از مسائل مهم سیاسی و بین المللی دیدگاه های نزدیک بهم داشته اند، لذا امیدواریم در عمل نیز شاهد همکاری بیشتر ایران و ایرلند در صحنه بین المللی باشیم.

رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران و ایرلند در بخش دیگری از سخنان خود، گفت: با توجه به حمایت های شایان قدردانی ایرلند در خصوص انعقاد و تداوم اجرای برجام، امیدواریم در راستای تقویت روابط تجاری فیمابین، ایرلند تسهیلات مالی و بانکی بیشتری برای نقل و انتقالات پولی فیمابین فراهم نماید.

کواکبیان گفتگوهای اتاق های بازرگانی دو کشور و روابط تجاری میان استان های ایران و ایرلند را نیز در توسعه همکاری های تجاری فیمابین مهم ارزیابی کرد.

وی افزود: انتظار داریم ایرلند از اجرایی شدن هر چه سریعتر اقدامات اتحادیه اروپا برای تداوم برجام از جمله در خصوص اختصاص یک کانال ارتباط پولی خاص به ایران، حمایت نماید.

کواکبیان در پایان گفت: معتقدیم اغلب نابسامانی ها و عدم امنیت در جهان کنونی ناشی از یکجانبه گرایی و سیاست های سلطه جویانه آمریکا است که باید کشورهای مستقل در مقابل آن ایستادگی نمایند.

دنیس او داناوان رئیس مجلس سنای ایرلند نیز در ابتدای این دیدار توضیحاتی در خصوص نقش و وظایف مجالس ایرلند در سیستم حکومتی کشور و تاثیرات برگزیت بر سیاست خارجی ایرلند ارائه کرد.

وی در ادامه با اشاره به سفر سال گذشته ی خود به تهران و سفر کنونی گروه دوستی پارلمانی ایران و ایرلند به دوبلین گفت: این سفرها نشان از عزم و اراده دولت ایرلند برای تقویت مناسبات خود با ایران دارد.

دنیس او داناوان با اشاره به ظرفیت های تجاری فراوان ایران و ایرلند گفت: ایرلند بسیار علاقمند به توسعه همکاری های خود با ایران در زمینه انرژی های تجدیدپذیر، غذا و مواد لبنی و بهداشت، درمان و دارو است.

 وی افزود: مجلس سنای ایرلند برای مقابله با تحریم های یکجانبه آمریکا علیه مردم ایران، پیگیری همکاری ها در زمینه بهداشت، درمان و دارو را در دستور کار قرار خواهد داد./

پایان پیام

 

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000