هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
شیویاری:

ضعف دولت در تامین منابع پایدار برای طرح تحول برخی پزشکان را زیرمیزی بگیر کرد

سرویس اجتماعی
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با تاکید بر اینکه پزشکان از پرداخت مالیات فرار نمی کنند، گفت: ضعف دولت در تامین منابع پایدار برای طرح تحول سلامت برخی پزشکان را زیرمیزی بگیر کرد.
یکشنبه 25 آذر 1397 ساعت 12:31
ضعف دولت در تامین منابع پایدار برای طرح تحول برخی پزشکان را زیرمیزی بگیر کرد عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با تاکید بر اینکه پزشکان از پرداخت مالیات فرار نمی کنند، گفت: ضعف دولت در تامین منابع پایدار برای طرح تحول سلامت برخی پزشکان را زیرمیزی بگیر کرد. http://cdn.icana.ir/d/019/201605108419638356.jpg ضعف,دولت,در,تامین,منابع,پایدار,برای,طرح,تحول,برخی,پزشکان,را,زیرمیزی,بگیر,کرد Icana

یعقوب شیویاری در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با بیان اینکه پزشکان مایل به شفاف سازی درآمد هستند، گفت: پزشکان تافته جدا بافته نیستند و باید درآمد آنها مانند تمامی مشاغل شفاف شود.

زیرمیزی پزشکان

نماینده مردم میانه در مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر اینکه پزشکان از پرداخت مالیات فرار نمی کنند، افزود: فرار مالیاتی و تلاش برای عدم شفاف سازی درآمد در تمامی اصناف وجود دارد و تنها مربوط به جامعه پزشکی نیست بنابراین نباید نگاه ها را معطوف پزشکان کرد.

وی با تاکید بر اینکه پزشکان از استفاده از دستگاه کارتخوان در مطب ها استقبال می کنند، ادامه داد: جامعه پزشکی به دنبال پنهان کردن درآمد خود نیست و میزان درآمد آنها نیز برای همه مشخص است.

این نماینده مردم در مجلس دهم، یادآور شد: البته نیاز است فرهنگ سازی مناسبی برای استفاده از دستگاه کارتخوان، در مطب ها انجام شود تا در کنار الزام قانونی توجه به این مهم در دستور کار پزشکان قرار گیرد.

این نماینده مردم در مجلس دهم، افزود: نسخی که پزشکان به موسسات بیمه گر و بیمه های طرف قرارداد ارائه می کنند اگر در سیستم ثبت نشود قابل تایید نیست و به گونه ای سازمان های بیمه در قبال خدمات مبلغی پرداخت نمی ‌کنند.

شیویاری یادآور شد: برخی پزشکان تا زمانی که پول نگیرند نسبت به انجام عمل جراحی اقدام نمی کنند اما پزشکانی نیز داریم که پول عمل جراحی بیمار را از جیب پرداخت می کنند بنابراین نمی توان تمامی آنها را متهم کرد.

پدیده زیرمیزی همچنان وجود داشته و حذف نشده است

پدیده زیرمیزی در حال مرتفع شدن بود اما متاسفانه به دلیل اینکه دولت نتوانست منابع پایدار را برای طرح تحول سلامت تامین و سازوکار مناسب را ایجاد کند بنابراین این معضل هنوز وجود دارد و مدیریت نشده است

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، با انتقاد از اینکه پدیده شوم زیرمیزی هنوز وجود داشته و رفع نشده است، تصریح کرد: این پدیده در حال مرتفع شدن بود اما متاسفانه به دلیل اینکه دولت نتوانست منابع پایدار را برای طرح تحول سلامت تامین و سازوکار مناسب را ایجاد کند بنابراین این معضل هنوز وجود دارد و مدیریت نشده است.

وی با تاکید بر اینکه هیچ پزشکی تمایلی به اخذ هزینه اضافی از بیماران ندارد، گفت: دولت در طرح تحول سلامت نیز به دنبال کاهش پرداختی ها از جیب مردم بود.

حتی برخی پزشکانی که در گذشته نیز زیرمیزی نمی گرفتند در حال حاضر به این پدیده گرایش پیدا کردند

این نماینده مردم در مجلس دهم، یادآور شد: وقتی پرداخت بدهی پزشکان ماه ها زمان می برد مسلم است که برخی پزشکان به این سمت و سو روی می آورند در این رابطه گزارش هایی وجود دارد که حتی برخی پزشکانی که در گذشته نیز زیرمیزی نمی گرفتند در حال حاضر به این پدیده گرایش پیدا کردند.

با رفع مشکلات سد راه طرح تحول سلامت پدیده زیرمیزی مدیریت می شود

شیویاری با بیان اینکه با رفع مشکلات مالی سد راه طرح تحول سلامت پدیده زیرمیزی مدیریت می شود، افزود: وقتی دولت به موقع پول پزشکان را پرداخت نمی کند بنابراین برخی پزشکان نیز قانون را دور می زنند.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر اینکه اگر پزشکان حتی فوق تخصص ها از طریق مطب درآمدی نداشته باشند معیشت آنها با مشکل مواجه می شود، گفت: به طور قطع اگر پزشکان بدانند  پولی که به عنوان مالیات پرداخت می شود برای ارتقای جامعه هزینه می شود تمامی آنها استفاده از کارت خوان در مطب ها را در دستور کار قرار می دهند کما اینکه در حال حاضر نیز تمامی آنها از این امر استقبال می کنند./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000