هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
با موافقت نمایندگان صورت گرفت

خرده فروش ها و واحدهای صنفی به استفاده از پایانه فروشگاهی مکلف شدند

سرویس صحن
نمایندگان مردم در خانه ملت خرده فروشی ها و واحدهای صنفی را به استفاده از پایانه فروشگاهی مکلف کردند.
یکشنبه 25 آذر 1397 ساعت 09:53
خرده فروش ها و واحدهای صنفی به استفاده از پایانه فروشگاهی مکلف شدند نمایندگان مردم در خانه ملت خرده فروشی ها و واحدهای صنفی را به استفاده از پایانه فروشگاهی مکلف کردند. http://cdn.icana.ir/d/019/201802109637905445.jpg خرده,فروش,ها,و,واحدهای,صنفی,به,استفاده,از,پایانه,فروشگاهی,مکلف,شدند Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، نمایندگان در نشست علنی امروز (یکشنبه 25 آذر) مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی لایحه پایانه های فروشگاهی و سامانه مودیان با ماده 2 این لایحه با 171 رأی موافق، 8 رأی مخالف و 6 رأی ممتنع از مجموع 218 نماینده حاضر در صحن موافقت کردند.

براساس این ماده؛ کلیه اشخاص مشمول مکلفند به ترتیبی که سازمان مقرر می کند، نسبت به ثبت نام در سامانه مودیان اقدام کنند. خرده فروشی ها و واحدهای صنفی که مستقیماً با مصرف کننده نهایی ارتباط دارند، علاوه بر عضویت در سامانه مودیان، موظف به استفاده از پایانه فروشگاهی می باشند. استفاده از پایانه فروشگاهی برای مودیانی که مستقیماً با مصرف کننده نهایی ارتباط ندارند، الزامی نیست؛ اما مودیان مزبور موظفند کلیه صورت حساب های خود را به ترتیبی که سازمان مقرر می کند، از طریق سامانه مودیان صادر نمایند.

قاضی پور: زیرساخت های لازم برای اجرای ماده 2 آماده نیست/ دکتر لاریجانی: وزارت ارتباطات برای تسهیل کار در این مورد 15 تا 18 ماه زمان گذاشته است

نادر قاضی پور در تذکر به ماده 2 لایحه پایانه های فروشگاهی و سامانه مودیان خطاب به ریاست مجلس شورای اسلامی گفت: شما مستحضر هستید که زیرساخت ها هنوز در کشور آماده نیست و باید اول در حوزه انتخابیه شما قم به مدت یک سال اجرا می شد تا معایب این لایحه مشخص شود و بعد از این به صورت کشوری اجرا می شد.

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: هم اکنون بسیاری از تجار به صورت خرده فروشی در فضای باز و عمومی بدون پرداخت مالیات اقدام به عرضه محصولات خود می کنند و چنانچه این ماده تصویب شود، بعد از این تمام مغازه ها تعطیل خواهد شد و این در حالی است که امسال نسبت به سال گذشته در زمینه صدور پروانه کسب نه تنها رشد وجود نداشته بلکه رشد منفی هم داشته ایم و این مهم را می توان از آقای درستی که به تازگی برای فعالیت در اتاق اصناف منصوب شده اند، در رابطه با آمار کل کشور بپرسید.

قاضی پور یادآور شد: تصویب ماده 2 باعث خواهد شد که اکثر مغازه ها و خرده فروشی ها تعطیل شده و فروشگاه زنجیره ای به فعالیت خود ادامه دهند که در این روند مشکلات عدیده ای وجود دارد، بنابراین از شما می خواهیم که از دولت بخواهید حداقل این لایحه را در یکی از استان ها همچون آذربایجان شرقی یا شهرستان شبستر اجرا کنند تا معایب آن به طور دقیق مشخص شود.

این نماینده مردم در مجلس دهم در پایان با یادآوری اینکه طرح هدفمندی یارانه ها و طرح تحول سلامت موفق نبوده اند، از نمایندگان مجلس خواست تا با عدم تصویب این ماده مانع از بروز مشکلاتی برای مستضعفان و روستاییان شوند.

دکتر علی لاریجانی در پاسخ به قاضی پور افزود: بر اساس این نگرانی شما بحث مفصلی با وزارت ارتباطات داشته ایم که مشخص شد زیرساخت ها را آماده کرده اند، ضمن اینکه برای تسهیل کار از کارت بانکی یا دستگاه پُز می توانند استفاده کنند که در دسترس همه وجود دارد، ضمن اینکه برای آن زمان 15 یا 18 ماه تعیین شده است.

رئیس مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: اجرای این ماده براساس رأی نمایندگان صورت می گیرد و این طور نیست که از فردا اجرا شود چرا که تمام دغدغه ها و ملاحظاتی که در این مورد وجود دارد، برای آن لحاظ شده است./

پایان پیام

 

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000