روز مجلس
1397/09/25 12:22:44
سرویس صحن
شهریاری در تذکر شفاهی

کشاورزان حق صادرات محصول گوجه فرنگی خود را دارند

نماینده مردم تنگستان و دشتی در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: کشاورزان حق صادرات محصول گوجه فرنگی خود را دارند.
کشاورزان حق صادرات محصول گوجه فرنگی خود را دارند نماینده مردم تنگستان و دشتی در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: کشاورزان حق صادرات محصول گوجه فرنگی خود را دارند. https://cdn.icana.ir/d/019/201705104928110627.jpg کشاورزان,حق,صادرات,محصول,گوجه,فرنگی,خود,را,دارند Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، سیدکمال الدین شهریاری در نشست علنی امروز (یکشنبه، 25 آذرماه) مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی به وزیر جهاد کشاورزی و صنعت، معدن و تجارت تذکر داد و گفت: فصل پاییز شده و محصول گوجه فرنگی در بوشهر روی دست کشاورزان به دلیل بستن دروازه های صادراتی مانده است.

نماینده مردم دشتی و تنگستان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: گوجه فرنگی سود زیادی در صادرات دارد و کشاورز می تواند با ارزش 12 هزار تومان محصول خود را صادر کند، اما به دلیل تنظیم بازار در داخل و جلوگیری از صادرات این محصول گوجه فرنگی توسط دلالان 1500 تومان خریداری می شود.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: اجازه دهید کشاورزی که با هزینه سنگین ارزی کود و سم محصول خود را خریداری می کند، بتواند گوجه فرنگی را صادر کند و ارزآوری و سود داشته باشد.

وی مطرح کرد: چطور زمانی که سرما و سیل و خشکسالی به گوجه فرنگی آسیب وارد می کند، گفته می شود این محصول استراتژیک نیست و حمایت نمی شود اما از صادرات آن جلوگیری می کنید؟ حق کشاورز است که با صادرات گوجه فرنگی درآمد کافی داشته باشد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet