هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
فرید موسوی:

قانون کشور به خاطر اظهارات "اینفانتیو" تغییر نمی‌کند/ دایره استثنائات قانون اضافه نمی‌شود

سرویس فرهنگی
رییس فراکسیون جوانان مجلس با بیان اینکه رؤسای فدراسیون‌های ورزشی مشمول قانون منع به کارگیری بازنشستگان هستند، افزود: قانون کشور به خاطر اظهارات اینفانتیو تغییر نمی‌کند.
یکشنبه 25 آذر 1397 ساعت 16:39
قانون کشور به خاطر اظهارات "اینفانتیو" تغییر نمی‌کند/ دایره استثنائات قانون اضافه نمی‌شود رییس فراکسیون جوانان مجلس با بیان اینکه رؤسای فدراسیون‌های ورزشی مشمول قانون منع به کارگیری بازنشستگان هستند، افزود: قانون کشور به خاطر اظهارات اینفانتیو تغییر نمی‌کند. http://cdn.icana.ir/d/019/201802103879533133.jpg قانون,کشور,به,خاطر,اظهارات,"اینفانتیو",تغییر,نمی‌کند/,دایره,استثنائات,قانون,اضافه,نمی‌شود Icana

سید فرید موسوی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درباره برخی زمزمه‌ها مبنی بر استثنا شدن رؤسای فدراسیون‌های ورزشی از اجرای قانون منع به کارگیری بازنشستگان، گفت: خیر؛ قرار نیست آنها مستثنی شوند.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی افزود: این قانون در حال اجرا است و هچ خللی در اجرای آن وجود ندارد و تاکید همه دستگاه‌های نظارتی و مجلس هم بر اجرای قانون کشور است؛ صمن آنکه با همکاری مرکز پژوهش‌ها درباره مواردی که مقام معظم رهبری به آن اشاره داشتند، بررسی‌هایی انجام شده است.

رؤسای فدراسیون‌های ورزشی مشمول قانون منع به کارگیری بازنشستگان

وی درباره بحث‌هایی که پیرامون تعلیق فدراسیون فوتبال ایران به دنبال اجرای این قانون به وجود آمده، توضیح داد: قانون برای همه لازم الاجرا است و فعلا تا این لحظه قرار نیست برای رؤسای فدراسیون‌های ورزشی استثنایی در نظر گرفته شود.

عضو فراکسیون امید تاکید کرد: فدراسیون‌های ورزشی نهادهایی هستند که از بودجه دولتی استفاده می‌کنند؛ بنابراین رؤسای آن از منظر قانون، مشمول منع به کارگیری هستند.

وی ادامه داد: قانون منع به کارگیری بازنشستگان جزو قوانین عمومی کشور است؛ اگرچه مدیران فدراسیون فوتبال در جلسه‌ای این موضوعات را با دکتر لاریجانی هم مطرح کرده بودند و ریاست مجلس موارد را به ایشان گفتند؛ لذا قانون همان است و نظر مجلس تغییری نکرده است.

دیدار رئیس و هیات رئیسه فدراسیون فوتبال با دکتر علی لاریجانی

با اجرای قانون، اتفاق خاصی در حوزه ورزش نمی‌افتد

این نماینده مجلس درباره اظهارات رییس فدراسیون جهانی فوتبال، با بیان اینکه قانون کشور به خاطر اظهارات اینفانتیو تغییر نمی‌کند، درباره خطر تعلیق فوتبال ایران گفت: اینها قوانین حاکمه جمهوری اسلامی ایران است و در حوزه ورزش هم اتفاق خاصی نخواهد افتاد.

وی درباره قانون منع به کارگیری بازنشستگان توضیح داد: برخی ظرفیت‌ها در قانون وجود دارد که دستگاه‌های می‌توانستند از آن استفاده کنند؛ البته برخی اشکالاتی که اشاره می‌شود از انی قانون است ناشی از خلل‌هایی است که در قوانین دیگر وجود دارد؛ لذا این قوانین را باید اصلاح کرد و نه قانون منع به کارگیری بازنشستگان را.

به دنبال زیاد کردن استثنائات نیستیم

موسوی در پاسخ به این سوال که آیا ممکن است در استثناهای این قانون، مدیران ورزش اضافه شود، گفت: فعلا وارد فضای استثناها نشدیم و البته به دنبال این نیستیم که دایره استثنائات قانون اضافه شود.

رییس فراکسیون جوانان مجلس با بیان اینکه مقام معظم رهبری در سخنان خود بر اجرای این قانون و لازم التصویب بودن آن تاکید داشتند، ادامه داد: قانون منع به کارگیری بازنشستگان قانون شفافی است؛ اما با اجرای آن، برخی اشکالات در قوانین دیگر بیرون زده است لذا در حال بررسی هستیم تا اگر لازم باشد این قانون و در غیر این صورت، قوانین دیگر اصلاح شود./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر